خانه / اقتصادی / واکنش قادرمرزی به دستگیری عامل اختلاس ۳۰۰ ملیارد ریالی در قروه

واکنش قادرمرزی به دستگیری عامل اختلاس ۳۰۰ ملیارد ریالی در قروه

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اختلاس ۳۰۰ میلیارد ریالی در یکی از شعب بانک ملت شهرستان قروه اتفاق افتاده است، گفت: این اختلاس به دلیل ضعف سیستم بانکی رخ داده است، زیرا نحوه ورود و خروج پول به بانک و برداشت و واریز به حساب‌، هوشمند نیست.

به گزارش کردپرس، حامد قادرمزی در گفت و گو با خانه ملت، در خصوص اختلاس ۳۰۰ میلیارد ریالی در یکی از بانک‌های شهرستان قروه، گفت: این اختلاس در یکی از شعب بانک ملت رخ داده بود و مربوط به سال‌های گذشته است.
نماینده مردم قروه در مجلش شورای اسلامی اظهار داشت: تعدادی از کارمندان در این اختلاس یا مطلع بودند و یا شراکتی داشتند؛ منتها متهم اصلی، که به خارج از کشور فرار کرده بود و از همان زمانی که این شخص متواری شد، سربازان گمنام امام زمان(عج) با پیگیری، موفق شدند، این متهم را دستگیر کنند.
وی در پاسخ به این سوال که چه کسی در این زمینه مقصر است، افزود: متاسفانه سیستم بانکی کشور کلاً سیستم زیاد هوشمندی نیست و وقوع این اختلاس به این دلیل بوده است، زیرا این فرد از اضافه برداشت از حساب موجود در بانک اقدام به اختلاس کرده است.
قادرمزی تصریح کرد: نحوه ورود و خروج پول به بانک و برداشت و واریز به حساب‌، هوشمند نیست و متاسفانه نظارت دقیقی هم صورت نمی‌گیرد. سیستم ها در حدی است که یک کارمند بانک می‌تواند بخشی را گردش مالی حساب را آف کند و برداشت و واریز از حساب به اطلاع به شعب اصلی و مرکز مخابره نشود.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه این اختلاس به دلیل ضعف سیستم بانکی رخ داده است، گفت: فرد خاطی در خلال این ضعف سیستم، این اقدام را انجام داده است و این بار آخر هم نیست و نخواهد بود و مجموعه‌های نظارتی باید هوشیاری لازم را به خرج دهند. تا موارد تکرار نشود.
تمام عوامل اختلاس بانه دسنگیر شدند
محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص اختلاس شهرستان بانه به خبرنگار خانه ملت گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) و وزارت اطلاعات، تمام عوامل و افراد خاطی در این اختلاس شناسایی و دستگیر شدند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: خوشبختانه جای نگرانی وجود ندارد و عدد دقیق این اختلاس را نمی‌دانم، اما رقم قابل توجهی و چند میلیاردی بوده است.

شناسه خبر : 1583

این خبر رو هم ببینید

تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی اولویت شهرداری سنندج است

شهردار سنندج گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی، تکریم ارباب رجوع و پیوست فرهنگی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =