خانه / اجتماعی / واکنش ماموستاها و چهره های مختلف به فوت ماموستا حسینی

واکنش ماموستاها و چهره های مختلف به فوت ماموستا حسینی

ماموستا و چهره های سیاسی و مسئولان در واکنش هایی به فوت ماموستا سید محمد حسینی، امام جمعه موقت سنندج و از علمای بزرگ او را نماد سواد فقهی، وحدت طلبی و وارث راه و رسم پیامبر دانستند و فقدان این عالم دینی را ضایعه ای بزرگ خواندند.


ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری  در این خصوص با بیان اینکه  ماموستا سیدمحمد حسینی هم در سنگر صلح و سازش و هم درسنگر شورای افتای استان به راستی وارث حقیقی راه و رسم پیامبر بود، گفت:  ماموستا حسینی راهنما و مرشدی درست برای جامعه در مسایل مختلف دینی بود.

وی با اشاره به حضور جمع کثیری از مردم در مراسم خاکسپاری این عالم ربانی، گفت:  این تجمع بزرگ نشان‌دهنده احترام و حرمتی است که مردم کردستان برای زنده‌یاد ماموستا حسینی قائل هستند.

ماموستا سیداحسن حسینی، امام جمعه موقت سنندج هم در این باره با بیان اینکه  ماموستا سیدمحمد حسینی امام جمعه موقت فقید سنندج عالمی دلسوز و باسواد بود که چندین فقیه در محضر آن بزرگوار اجازه فقاهت گرفتند، گفت: به راستی حضور چنین عالمانی برای جامعه مفید و مثمرثمراست و فقدان این عالم‌های دین لطمه‌ای بزرگ بر جامعه را وارد می‌کند.

وی افزود: ماموستا حسینی از لحاظ دین و تقوا نمونه بود و نشانه بارز آن خانواده آن بزرگ و فرزندانی است که به جامعه تحویل داده است. حضور چنین شخصیت‌های آیینی مانند ماموستان محمد حسینی در شورای افتای کردستان بهترین راه‌گشا در حل مشکلات مردم بود.

حسن عسگری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج  هم با بیان اینکه  ماموستا سیدمحمد حسینی محور وحدت در شهر سنندج و استان کردستان بود، گفت:  ماموستا حسینی سرچشمه نور و ترویج کلام الهی بود که در مسیر ترویج معارف دینی تلاش و مجاهدتی شبانه‌روزی داشت و در این راستا شاگردان بسیار خوبی را تربیت کردند.

فرمانده سپاه ناحیه سنندج ادامه داد: با توجه به اینکه شورای افتا جایگاه حساسی بود، حضور ایشان در شورای افتا باعث دلگرمی همه ما بود و براساس چهارچوب‌های مبانی فقهی امام شافعی بسیاری از موارد را به نحو احسن انجام می‌دادند.

عسگری گفت: امروز حضور پرشکوه مردم سنندج از اقشار مختلف در این تشییع پیکر این روحانی دین، این پیام را دارد که مردم خادمین دین را به خوبی شناسایی می‌کنند و حق آنها را به درستی ادا می‌کنند.

سیدمهدی فرشادان، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه  ماموستا حسینی انسانی ساده‌زیست بود و تنها چیزی که برایش مهم بود خدمت و کمک به خلق و راهنمایی جوانان بود، گفت:  مطمئنا مردم قدر زحمات چنین عالمان دینی که مسیر دین و شریعت اسلام سختی‌های زیادی کشیدند را به خوبی درک می‌کنند و حضور جمع کثیری از مردم استان در مراسم تشیع جنازه وی خود گواه این مطلب است.

فرشادان تصریح کرد: در دنیایی که تمام کشورهایی که با اسلام زاویه دارند و تلاش می‌کنند مردم بویژه جوانان ما را از دین دور کنند وجود چنین ماموستایانی سرمایه و غنیمتی برای هر استان و هر کشوری است.چنین ماموستایان دین واقعی و اسلام واقعی را به جوانان معرفی می‌کنند که از آن مسیری که دین اسلام ترسیم کرده است انحراف نداشته باشند.

شناسه خبر : 23343

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: نباید بگذاریم اختلاف در کشور رخ دهد/ در ایران شیعه و سنی در کنار هم قرن‌هازندگی کردند و می‌کنند

رهبر معظم انقلاب با تحسین گرایش مردمی و محسوس دولت، تقویت و تکمیل این حرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 4 =