خانه / اجتماعی / واگذاری ۲۳ هزار انشعاب آب به مسکن مهر در کردستان

واگذاری ۲۳ هزار انشعاب آب به مسکن مهر در کردستان

مدیرعامل شرکت آبفای استان کردستان از واگذاری بیش از ۲۳ هزار انشعاب آب به پروژه‌های مسکن مهر در استان خبر داد.

علیرضا تخت‌شاهی امشب در جلسه شورای مسکن استان در سنندج، اظهار کرد: واگذاری ۱۷ هزار انشعاب در قالب تفاهم‌نامه سه‌جانبه با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ تومان در مرحله نخست تعریف شد.
 وی افزود: ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبار از محل اعتبارات استانی، ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبارات خود شرکت و ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز سهم وزارت نیرو در اجرای این پروژه بود. 
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه این ۱۷ هزار واحد بدون کوچکترین افزایش اعتباری به ۴۲ هزار واحد افزایش یافت، تصریح کرد: طی اجرای این پروژه در قالب دو مرحله ۵ میلیارد تومان سهم وزارت نیرو و ۷۰۰ میلیون تومان نیز به صورت جداگانه دریافت شده است.
 
تخت‌شاهی تصریح کرد: از ۵٫۵ میلیارد تومان سهم استان نیز طی مدت زمان بیش از ۳ سال ۲ میلیارد تومان تاکنون اختصاص یافته است.
 
وی از هزینه‌کرد بیش از ۱۵ میلیارد تومان از محل منابع خود شرکت در راستای اجرای این پروژه طی چند سال اخیر خبر داد و بیان کرد: از امکانات موجود در راستای انجام تعهدات استفاده کرده به گونه‌ای که از کل ۴۲ هزار واحد مسکن مهر استان تاکنون ۲۳ هزار واحد انشعاب واگذار کرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان افزود: ‌18 هزار واحد از این تعداد تاکنون وصل شده و در حال حاضر نیز ۵ هزار واحد دیگر آماده فروش است.
 تخت‌شاهی تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات و نبود اعتبار شرکت توانسته است به تعهدات خود در خصوص اجرای تاسیسات آب و فاضلاب مسکن مهر در سطح استان عمل کند.
 وی خاطرنشان کرد: در خیلی از جاها تاسیسات زیربنایی ایجاد شده اما خبری از واحدها مسکن مهر نیست که این ناشی از عدم هماهنگی لازم بین دستگاه‌های مجری در این پروژه است.
 مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ میلیارد تومان سند آماده پرداخت مسکن مهر داریم، بیان داشت: وجود این مطالبات از سوی پیمانکاران به ما فشار وارد کرده است.
 به گفته تخت‌شاهی، سهم یک سوم استان در زمینه زیرساخت‌های خدماتی نیز تاکنون محقق نشده است که باید در این راستا اقدامات لازم صورت پذیرد.
 وی بیان کرد: این شرکت نسبت به طراحی و اجرای شبکه‌های توزیع آب و جمع‌آوری فاضلاب طرح مسکن مهر در سطح شهرهای استان شرایط را برای بهره‌برداری از تاسیسات آب و فاضلاب همزمان با افتتاح طرح مسکن مهر فراهم کرده است.
 وی در پایان خاطرنشان کرد: با تمام مشکلات مالی و بدهی‌ها هیچ پروژه مسکن مهر که مشکل معارض نداشته در بحث خدمات‌رسانی از سوی شرکت آبفا با مشکل مواجه نشده است.

شناسه خبر : 10029

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =