خانه / اجتماعی / ورود موج جديد گرد و غبار به كردستان/ هواي استان خنك تر مي شود

ورود موج جديد گرد و غبار به كردستان/ هواي استان خنك تر مي شود

سنندج – خبرگزاري مهر: از ساعات پاياني يكشنبه شب بار ديگر موج جديدي از گرد و خاك وارد استان كردستان شد و آسمان اين استان را در بر گرفته است.
 

 
به گزارش خبرنگار مهر، بعد از گذشت يك هفته بار ديگر از شب گذشته آسمان كردستان تحت تاثير موج جديدي از ريزگردهاي عربي قرار گرفت و هم اكنون آسمان سنندج و شماري ديگر از شهرهاي استان كردستان غبار آلود شده است.
به دنبال بارش هاي پراكنده اوايل هفته گذشته، طي چند روز اخير آسمان كردستان صاف و ابري بود ولي از شب گذشته بار ديگر آسمان كردستان تحت تاثير موج جديدي از آلودگي هوا قرار گرفته و به همين دليل ميزان ديد در شهرستان هاي سنندج و بانه كاهش پيدا كرده است.
مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان كردستان با اشاره به وضعيت جوي استان و همچنين آلودگي هوا به خبرنگار مهر گفت: ريزگردهاي عربي يا همان گرد و غبار روز گذشته در آسمان كشور عراق شكل گرفت و از بعد از ظهر يكشنبه وارد استان كردستان شد.
علي پناهي بيان كرد: از شب گذشته تا كنون بخش زيادي از آسمان استان كردستان با شدت كم و زياد تحت تاثير آلودگي هوا قرار گرفته است و پيش بيني مي شود كه اين وضعيت تا فردا ادامه داشته باشد.
وي با بيان اينكه از روز سه شنبه از شدت گرد و غبار كاسته مي شود، ادامه داد: احتمال دارد كه از روز پنج شنبه به بعد بار ديگر شاهد ورود گرد و غبار به آسمان استان كردستان باشيم.
مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان كردستان با اشاره به شرايط و وضعيت جوي اين استان عنوان كرد: در حال حاضر پديده جوي قابل توجهي نداريم ولي احتمال افزايش ابر و همچنين وزش باد از امروز در استان كردستان پيش بيني مي شود.
وي اظهار داشت: با گذشت زمان و تا روز پنج شنبه دماي هوا در استان كردستان خنك تر شده و احتمال رگبار خفيف و پراكنده بهاري در بعضي نقاط استان كردستان وجود دارد.
پناهي با اشاره به افزايش دماي هوا در استان از روز پنج شنبه به بعد گفت: اين افزايش دما از روز پنج شنبه بعد از ظهر آغاز مي شود و احتمال دارد كه طي چند روز ادامه داشته باشد.
وي در پايان عنوان كرد: از امروز تا روز پنج شنبه مي توان گفت كه وضعيت هواي استان كردستان پايدار است.

شناسه خبر : 9051

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =