خانه / سیاسی / ورود ۳۰ هزار آواره کوبانی به سلیمانیه

ورود ۳۰ هزار آواره کوبانی به سلیمانیه

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان سلیمانیه از ورود ۳۰ هزار آواره کوبانی به این استان و اسکان آنها در دو اردوگاه خبر داد

عثمان مصطفی ابراهیم مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان سلیمانیه در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: بیش از ۳۰ هزار آواره به استان سلیمانیه روی آورده اند که شماری از آنها در دو کمپ این استان اسکان داده و تعدادی دیگری هم در نواحی اطراف استان اسکان یافته اند.
وی در خصوص وضعیت اردوگاه های  آوارگان گفت: اردوگاه باریکه به شیوه رسمی برای اسکان آوارگان ایجاد شده است، اما دو اردوگاه عربت و قلادزه غیررسمی و در لیست سازمان امور اتباع و مهاجرین خارجی ثبت نشده اند اما به دلیل شمار بالای و افزایش تعداد آوارگان آنها در این دو کمپ هم اسکان داده شده اند و قرار است دو اردوگاه دیگر در گرمیان و چمچمال هم احداث کردند.
وی ضمن مثبت ارزیابی کردن همکاری سازمان ها  و نهادهای مدنی در مسئله آوارگان کوبانی گفت: هم اکنون که فصل سرما نزدیک است آوارگان نیازمند خدمت رسانی بیشتری هستند و دولت اقلیم کردستان با وجود بحران مالی تحمیلی از سوی بغداد، در ارائه خدمات و کمک رسانی به آنها کوتاهی نکرده است.
وی تاکید کرد که از مسئولین درخواست کرده اند تا امکاناتی را برای آموزش کودکان و نوجوانان آواره ای که به خاطر وضع موجود از تحصیل محروم شده اند فراهم کنند.
 
کد مطلب: ۷۱۸۶۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۷  |  ساعت: ۱۱ : ۳۵

شناسه خبر : 17381

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =