خانه / اجتماعی /   وزارت بهداشت در خصوص استفاده از پکیج در ساختمان‌ها هشدار دهد  

  وزارت بهداشت در خصوص استفاده از پکیج در ساختمان‌ها هشدار دهد  

آژانس خبری-تحلیلی زریان:استفاده از سیستم گرمایشی پکیج در ساختمان ها عواقب جبران ناپذیری برای سلامت برجای می گذارد
 

به گزارش زریان به نقل از ایسنا ،عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی پیوستِ سلامت ندارد، بیان کرد: وزارت بهداشت باید در این خصوص سیاست گذاری کند و در صورت اثبات تمام مضرات استفاده از پکیج، این کالا را جزو لیست کالاهای آسیب رسان به سلامت قرار دهد.
 دکتر رسول خضری با اشاره به اینکه استفاده از سیستم گرمایشی پکیج در ساختمان ها عواقب جبران ناپذیری برای سلامت برجای می گذارد، گفت: طبق اسناد بالادستی و قانون برنامه پنجم توسعه، مباحثی از جمله «پکیج» که به صورت کلان در کشور استفاده می‌شود باید پیوست سلامت و زیست محیطی داشته باشد و این بدان معناست که تمام جنبه‌های سلامت باید برای این تجهیزات قبل از ورود به جامعه مورد بررسی قرار گیرد و در صورت اثبات زیان آور بودن، باید ممنوعیت استفاده از آن اعلام شود.
این نماینده مجلس نهم با تاکید براینکه اگر این قانون رعایت نشود تهدید جانی هم در پی خواهد داشت، افزود: کشور ما در خصوص بسیاری از موارد دارای قانون، آیین نامه و بخشنامه است اما متاسفانه ۹۰ درصد مشکلات موجود به علت عدم اجرای این قوانین است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در ادامه یادآور شد: قانون گذاری در سطح کلان بر عهده مجلس شورای اسلامی است اما بخش نامه ها و آیین نامه ها توسط خود وزارتخانه‌ها تصویب و اجرایی می شوند که در خصوص استفاده از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی در ساختمان‌ها نیز وزارت بهداشت باید در چارچوب سیاست‌های خود این بخشنامه و آیین نامه را تصویب و اجرایی کند.
دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نقش معاونان سلامت وزارت بهداشت در این خصوص گفت: وزارت بهداشت باید به این مساله مهم ورود پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه توجه به مباحث سلامت کشور نیاز به احساس مسوولیت تمام مسوولان کشور دارد، اظهار کرد: ماده ۳۲ برنامه پنجم توسعه در فصل سلامت به خوبی به شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تاکید داشته که باید در مباحث مربوط به سلامت، سیاستگذاری کند.
خضری در ادامه تصریح کرد: ماده ۳۷ بندج قانون برنامه پنجم توسعه نیز به صراحت اعلام کرده است که وزارت بهداشت باید
لیست تمام کالاها و خدمات آسیب رسان را اعلام کند که در صورت اثبات تمام مضرات استفاده از پکیج این کالا نیز باید جزو این لیست قرار گیرد.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه به لیست کالاهای آسیب رسان مشمول جریمه می شود، گفت: اگر سازمان و یا نهادی برخلاف سیاست‌های تدوین شده عمل کند و به لیست کالاهای آسیب رسان توجهی نداشته و تاکید بر ترویج آن داشته باشد مشمول جریمه ۱ تا ۱۰۰ میلیون تومانی می شود که این جریمه برای متخلفانی است که برای بار اول مرتکب جرم شده اند و در صورت تکرار می تواند مسایل کیفری را نیز در پی داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت باید پس از اعلام لیست کالاهای آسیب رسان، این مساله را مورد پیگیری و بررسی قرار دهد و در صورت مشاهده متخلف آن را به مسوولان مربوطه اعلام کند.

شناسه خبر : 9395

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 8 =