وزارت پیشمرگ: به‌هیچ‌عنوان با داعش گفتگو نخواهیم کرد

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق تأکید کرد که‌ این وزارتخانه‌ هیچ‌گونه‌ کانال ارتباطی با گروه داعش برقرار نکرده‌ و هیچ گفتگویی میان آنان و این گروه تروریستی به‌منظور آزاد کردن پیشمرگ های اسیر، صورت نگرفته‌ است

به‌ گزارش خبرگزاری کردپرس: جبار یاور در رابطه‌ با مسئله‌ پیشمرگ هایی که‌ در جنگ با گروه داعش به‌ اسارت این گروه درآمده‌اند طی گفتگویی با پایگاه خبری کُردی زبان خندان، گفت: تنها راه آزاد کردن پیشمرگ ها فقط جنگیدن با گروه داعش است و ما فقط از این طریق می‌توانیم آنان را آزاد کنیم.
دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق تأکید کرد که‌ تنها ارتباط میان آنان و گروه تروریستی داعش جنگ بوده‌ و به‌هیچ‌عنوان برای آزادی پیشمرگ های اسیر دست داعش با این گروه وارد مذاکره‌ و گفتگو نشده‌ و نمی‌شوند.
وی افزود که‌ وزارت پیشمرگ این پیشمرگ ها را به‌عنوان اسیر به‌ شمار نمی‌آورد و اسامی آنان به‌عنوان مفقودالاثر ثبت می‌گردد، چراکه‌ اجساد بسیاری از کسانی که‌ پیش‌تر به‌عنوان اسیر ثبت‌شده‌ بودند، در گورهای دسته‌جمعی کشف و هویت آنان از طریق آزمایش DNA کشف‌شده‌ است.
به‌ گفته‌ جبار یاور پیشمرگ های اسیر قبلاً در حویجه‌ نگهداری شده‌ و پس از شروع عملیات ارتش عراق در تکریت و حمله‌ نیروهای پیشمرگ در جنوب کرکوک به‌ موصل انتقال داده‌شده‌اند، اما از مکان دقیق نگهداری آنان هیچ اطلاعی در دست نیست.
این در حالی است که‌ پیش‌تر ریبوار طه‌ نماینده‌ کُرد مجلس عراق در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفته‌ بود که‌ به‌منظور آزادی پیشمرگ های اسیر با داعش گفتگو کرده‌ و سه‌ پیشنهاد دولت اقلیم ازجمله‌ تبادل اسرا از سوی داعش رد شده‌ است.
در حال حاضر شماری از پیشمرگ های اقلیم کردستان در اسارت گروه داعش هستند و در ماه‌های قبل داعش آنان را در قفس‌های آهنین در سطح شهر حویجه‌ گرداند و در آستانه‌ جشن نوروز اقدام به‌ سربریدن سه‌ تن از پیشمرگ های اسیر کرده‌ و در روز سوم نوروز نیز جان یکی دیگر از آنان را گرفت.
 
 
کد مطلب: 81171  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱/۶  |  ساعت: ۹ : ۲۰

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *