وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبرداد: کاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو به کشور

سنندج- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو و افزایش ۲.۵ برابری صادرات دارو در کشور خبرداد.

حسن قاضی زاده هاشمی ظهر امروز چهارشنبه در جمع دانشجویان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج با اشاره به اینکه دولت یازدهم نگاه ویژه ای به اقوام ایرانی دارد، گفت: اولین سفیر کرد کشور در این دولت برگزیده شد.
وی با اشاره به اینکه امروز تعدادی از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی استان افتتاح شد،عنوان کرد: تعداد پروژه های دیگری هم در این دانشگاه در دست اجراست که نشان از تلاش و همت دولتمردان برای ارائه خدمات بیشتر به مردم است.
وی بیان کرد: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعداد تخت های ببمارستانی استان کردستان هزار و ۷۰۰ تخت بود.
وزیر بهداشت اضافه کرد: در طول حدود چهار سال اخیر هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی تحویل یا در حال ساخت در استان داریم.
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: امید داریم در دولت های آینده هم یکی از اولویت های دولت حوزه سلامت مردم باشد.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید هزاران میلیارد تومان اعتبار هزینه کرد تا پرداخت از جیب مردم کاهش پیدا کند و آنها بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی خوبی بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه در این دولت ۱۱ میلیون نفر از جمعیت سراسر کشور از خدمات بیمه بهره مند شدند، گفت: قانون مربوط به بیمه کردن مردم بیست سال قبل مصوب شده بود که در این دولت تحقق پیدا کرد.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه امنیت، سلامت و آموزش از مهترین وظایف حکومت است، بیان کرد: اگر در طول هشت ساله دولت قبل هم حوزه سلامت جزو اولویت ها بود اکنون جزو کشورهای سرآمد در این حوزه بودیم.
وی عنوان کرد: در این چهار سال میزان صادرات دارو ۲.۵برابر افزایش و ۵۰۰ میلیون دلار واردات دارو هم به کشور کاهش یافته است.
وزیر بهداشت عنوان کرد: در این مدت ۱۰ درصد هم میزان وابستگی دارویی کشورمان از لحاظ ریالی کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: اگر این مسیری که تاکنون طی شده ادامه یابد شرایط بهبود پیدا می کند و در آینده ای نه چندان دور ما در حوزه سلامت به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنیم.

شناسهٔ خبر: 3975361 – چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۴:۳۲

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *