خانه / سیاسی / وزیر آشتی ملی دولت سوریه: آماده مذاکره با کردها در خصوص اعطای خودمختاری به کردستان سوریه هستیم

وزیر آشتی ملی دولت سوریه: آماده مذاکره با کردها در خصوص اعطای خودمختاری به کردستان سوریه هستیم

وزیر آشتی ملی دولت سوریه اعلام کرد که حکومت این کشور آماده مذاکره با کردهای سوریه در خصوص اعطای خودمختاری به آنها است

به گزارش کردپرس به نقل از Kurdistan24، علی حیدر وزیر آشتی ملی دولت سوریه طی گفتگو با شبکه رووداودر خصوص وضعیت کردستان سوریه  اعلام کرد: در مورد اعطای خودمختاری به منطقه کردستان سوریه آماده مذاکره هستیم. خواهان ملاقات معمول و گفتگو با احزاب سیاسی کُردی هستیم که در منطقه کردستان سوریه وجود دارند و در این مدت تا حدی به بلوغ سیاسی دست پیدا کرده اند. برای ما تداوم برافراشته ماندن پرچم کُردها  در منطقه کردستان سوریه مشکلی نیست که نتوان آن را حل کرد.
وی در ادامه عنوان کرد: در سفری که ماه گذشته به منطقه عامودا داشتیم با مسئولین کرد سوریه دیدارهایی ترتیب دادیم. دولت سوریه در خصوص مذاکره برای اعطای خودمختاری به کردهای سوریه اعلام آمادگی کرده است. این مسئله در حال حاضر در مرحله طراحی مذاکرات و نوع مذاکرات و نحوه اعطای خودمختاری هست. فعلا تصمیم قاطعی نگرفته شده است ولی با دیدار و گفتگوهایی که بین مسئولین دولت سوریه و مسئولین کرد ترتیب داده خواهد شد می توان تصمیم قاطع در این خصوص اتخاذ کرد.
وی با ارزیابی نتایج سفر به منطقه عامودا گفت: هدف ما ایجاد ارتباط دوباره میان دولت مرکزی سوریه و مردم منطقه است که بیش از ۴ سال است تقریبا قطع شده است. در کل هدف ما از سفر به این منطقه ایجاد روابط عمیق و توسعه یافته دولت مرکزی با مردم منطقه بود.
 
کد مطلب: ۸۲۶۴۳  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱/۳۱  |  ساعت: ۱ : ۵۷

شناسه خبر : 15949

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =