خانه / اجتماعی / وزیر آموزش و پرورش در سفر به ایلام :   استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش/ حاکمیت آرامش و امید از دستاوردهای بزرگ دولت است

وزیر آموزش و پرورش در سفر به ایلام :   استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش/ حاکمیت آرامش و امید از دستاوردهای بزرگ دولت است

سرویس ایلام- وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده در سال جاری بیش از ۱۰ هزار نفر از دارندگان مدرک لیسانس و فوق لیسانس دانشگاهها در آموزش و پرورش مناطق مختلف کشور استخدام خواهند شد

به گزارش خبرگزاری کردپرس دکتر علی‌اصفر فانی در سفر به استان ایلام و در نشست مشترک شورا‌های آموزش و پرورش و شورای اداری استان ایلام بیان داشت: آزمون استخدامی مربوط به بکارگیری این تعداد نیرو در شهریور یا مهرماه امسال برگزار خواهد شد و پذیرفته شد گان پس از گذران یک دوره آموزشی یکساله در آموزشگاههای فرهنگیان، به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.
وی افزود: در سال جاری علاوه بر بکارگیری این تعداد نیرو، حدود ۱۰ هزار نفر دانشجو نیز در مراکز آموزشی و دانشگاههای فرهنگیان پذیرش خواهند شد که در این زمینه سیاست آموزش و پرورش پذیرش از بوم برای بوم است تا در آینده با مشکلاتی در زمینه تقاضا برای نقل و انتقالات فرهنگیان مواجه نشویم.
بسیاری از کشورها مایل به استفاده از تجربیات ایران در حوزه سلامت هستند
وی در ادامه با تشریح برخی خدمات دولت در چند سال اخیر ، اجرای طرح نظام سلامت را از برجسته ترین خدمات و طرح های دولت اعلام کرد و گفت: خدمات مثال زدنی دولت در این زمینه باعث گردیده که بعد از اجرای این طرح ، تعدادی از سران کشورهای مختلف در سفر به ایران و با آشنایی با خدمات این طرح خواهان استفاده از تجربیات کشور ما در این زمینه شوند.
فانی در ادامه تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پرورش تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی عنوان کرد و گفت: در این دولت معلمات تاکنون در ارتباط با برخی اعتراضات معیشتی مورد بازخواست قرار نگرفته اند.
وزیر آموزش و پرورش دستاوردهای اقتصادی را از دیگر موفقیت های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید کشور در رکود شدید اقتصادی بود و تورم اقتصادی حدود ۴۰ درصد بود اما در حال حاضر نرخ تورم به تک رقمی رسیده است.
حاکمیت آرامش و امید از دستاوردهای بزرگ دولت است
وی ادامه داد: در این مدت علاوه بر ثبات اقتصادی و حاکمیت آرامش در بازار شاهد رشد اقتصادی ۴ درصدی نیز بوده ایم که نشان دهنده موفقیت دولت در عرصه اقتصاد است.
فانی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده توسط دولت در حوزه اقتصادی آرامش و امید به اینده در کشورمان حکم فرما گردیده که این موضوع یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت بوده است.
فانی در ادامه به تشریح دستاوردهای سیاست خارجی دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: در چند سال اخیر موفقیت بزرگ برجام و مذاکرات هسته ای از جمله اقدامات دیگر دولت بوده که باعث زدودن ایران هراسی و اسلام هراسی در عرصه بین المللی شد.
وی در ادامه گفت: دولت و شخص رئیس جمهور به وعده هایی که قبل از انتخابات به مردم داده است پایبند بوده و در بسیاری از این وعده ها توفیق داشته است.
 
 
 
کد مطلب: ۱۱۲۷۰۹  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۶/۶  |  ساعت: ۴ : ۱۹

شناسه خبر : 6609

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =