خانه / سیاسی / وزیر اطلاعات در سنندج: حفظ کرامت انسانی باعث افزایش امنیت درون زا در کشور می شود

وزیر اطلاعات در سنندج: حفظ کرامت انسانی باعث افزایش امنیت درون زا در کشور می شود

سنندج – وزیر اطلاعات با اشاره به آموزه های دینی برای حفظ کرامت، گفت: حفظ کرامت در جامعه باعث ایجاد امنیت درون زا می شود و اسلام اجازه نمی دهد که به بهانه امنیت، کرامت انسان نادیده گرفته شود.

روابط عمومی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی شامگاه سه شنبه در جمع نخبگان، برگزیدگان و مدیران استان کردستان افزود: نگاه اسلام به انسان به عنوان یک موجود با کرامت است و نگاه ابزاری به آن ندارد.
وی با اشاره به اینکه قرآن می فرماید ما انسان را گل سرسبد خلقت می دانیم، اظهار کرد: انسان در اسلام دارای ارزش ویژه ای است و همه ما باید این ارزش را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه امنیت برای مردم و خدمت به آنها جزو تاکیدات دین مبین اسلام است، عنوان کرد: در نظام اسلامی و تحت هدایت رهبری مسئولان و مدیران سلیقه ای عمل نمی کنند بلکه در چهارچوب دستورات دین مبین اسلام حرکت می کنند.
وی ادامه داد: نظام حکومتی باید زمینه ها را برای شکوفایی انسان در تمامی حوزه ها فراهم کند.
حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: اسلام حاکمیت و حاکمان را خدمتگذار جامعه می داند و همه مردم حتی با هر تنوع قومی و دینی نیز یکسان هستند.
وی افزود: حفظ کرامت انسانی آسایش و امنیت جامعه را روز به روز شکوفا می کند.
وزیر اطلاعات بیان کرد: امروز نام دستگاه های امنیتی در کشور در کنار صلابت برای دشمن باید در داخل همراه با امنیت و آرامش برای مردم باشد.
وی گفت: نظرسنجی های صورت گرفته نشان می دهد که مردم به وزارت اطلاعات دل بسته اند.
وی اظهار کرد: امروز اشراف اطلاعاتی در کشور ما به جایی رسیده است که دشمنان و تروریست ها به خوبی رصد می شود و هرجا لازم باشد وارد عمل می شویم.
علوی گفت: امروز در سایه همدلی در کشور دولت اقدامات خوبی را برای خدمت به مردم آغاز کرده است و ثمره این همدلی امنیت موجود شده است.
وی با بیان اینکه برای نظام اسلامی همه مردم عزیز هستند و نظام اسلامی نیز برای همه مردم عزیز است اظهار کرد: امروز همه اقوام دلبسته نظام اسلامی هستند.
علوی اضافه کرد: برای ما شیعه و سنی مطرح نیست و خدمتگزار همه هستیم و کسانی که امنیت را خدشه دار کنند نیز چه شیعه و چه سنی باشند به طور یکسان با آنها برخورد می کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز سه شنبه به منظور شرکت در چند برنامه مختلف وارد سنندج مرکز کردستان شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال مسئولان استان قرار گرفت.
شرکت در همایش وحدت بین علمای شیعه و سنی، نشست با ائمه جمعه استان کردستان، همایش نخبگان و متنفذین و شورای تامین از جمله برنامه های وزیر اطلاعات در سفر به استان کردستان بود.
وی در پایان سفر یک روزه خود به استان کردستان ضمن حضور در شبکه استانی، در یک برنامه زنده تلویزیونی شرکت کرد و در خصوص وضعیت امنیت در این استان و سایر نقاط کشور سخنرانی کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۱۴۱۲۴ – چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۷:۵۰

شناسه خبر : 12161

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 1 =