خانه / سیاسی / وزیر اطلاعات در سنندج: ۱۰ مجموعه تروریستی در ایام محرم در کشور کشف شدند

وزیر اطلاعات در سنندج: ۱۰ مجموعه تروریستی در ایام محرم در کشور کشف شدند

سنندج – وزیر اطلاعات با بیان اینکه تروریست های داعش دست پرورده سرویس جاسوسی کشورهای غربی هستند، گفت: در ایام محرم امسال ۱۰ مجموعه تروریستی وابسته به داعش در کشور کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، سید محمود علوی بعد از ظهر دوشنبه در جمع روحانیون و نخبگان استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: اسلام دین فطرت است و با فطرت انسان منطبق است. این فطرت، از تندروی و کندروی رنج می برد. اسلام، انسان را با برنامه هایی که بر اساس این فطرت و به دور از افراط و تفریط است، به حرکت در می آورد. اسلام دین اعتدال است. خداوند، مسلمانان را برای دنیا الگو قرار داده است. به تعبیر دیگر اگر در سایر ادیان افراط و تفریط بوده، اسلام دین وسط قرار داده شده است»
وی با اشاره به نتایج مضرات و نتایج مخرب افراط و تفریط گفت: زیربنای افراط و تفریط جهل است و جاهل، دچار افراط و تفریط می شود. افراط و تفریط در هیچ مسئله ای اعم از اقتصاد، اعتقادات، اخلاق و … پسندیده نیست. اسلام در امر انفاق هم افراط و تفریط را نمی پسندد و حتی در این امر خیر هم اعتدال را توصیه می کند»
علوی افزود: در امر اعتقادات نیز اسلام، جبر و اختیار را بصورت مطلق رد کرده و مجموعه ای از جبر و اختیار را توصیه کرده است. در اخلاق نیز توصیه به اعتدال کرده است»
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تندروی مذهبی در شیعه و سنی مورد پسند اسلام نیست و توصیه ی اسلام، به مهربانی و بردباری با عقاید مختلف است.
وی وحدت شیعه و سنی را موضوع با سابقه ای دیرین دانست که علمای پیشین ما هم به آن توصیه کرده اند.
حجت السلام والمسلمین علوی با اشاره به ضرورت حفظ وحدت بین شیعه و سنی گفت: علمای اسلام همواره بر این مهم یعنی مهربانی و برادری تاکید داشته اند. شیعه و سنی، دشمن دیرینه ای داشته اند که علمای هر دو فرقه آن ها را خوب شناسایی کرده بودند.
وی گفت: اسلام امر به وحدت کرده و نقشه راه را این چنین ترسیم کرده است.
وی با اشاره به دست آوردهای مسئله وحدت شیعه و سنی گفت: به برکت رهبری امام راحل (ره) و هدایت های هوشمندانه ی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توفیقاتی داشته ایم که جایگاه ایران در جهان ممتاز شده و مورد حسرت  دشمنان قرار گرفته ایم»
حجت الاسلام علوی گفت: جایگاه والای نظام اسلامی قدرت های دنیا را مجبور به مذاکره با ایران کرده و آن ها نیاز به مذاکره با ایران داشته اند. موفقیت های هسته ای کشور آن ها را وا داشت که فناوری هسته ای کشورمان را بپذیرند.
وی اشراف اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران و سربازان گمنام امام زمان (عج) را مانع رخنه دشمن برای اقدامات تروریستی دانست.
حجت الاسلام علوی گفت: با وجودی که در کشورهای دیگر همانطور که می بینید چه انفجارهایی صورت می پذیرد، امننیت بی بدیل جمهوری اسلامی ایران موجب ارتقاء جایگاه بین المللی ما شده است. این در حالی است که تهدید، علیه کشور ما جدی است.
وزیر اطلاعات گفت: همه شهروندان با هر قومیت و مذهبی که باشند، برای ما عزیز هستند.
حجت الاسلام علوی همچنین با اشاره به این که نظام جمهوری اسلامی ایران فرقی بین شهروندان شیعه وسنی قائل نیست، گفت: رفاه وسربلندی همه آحاد مردم در هر قومیت و مذهبی از وظایف نظام اسلامی است. برای نظام فرقی بین شهروندان شیعه و سنی نسیت. رفاه و سربلندی را برای همه مردم می خواهیم.
وی گفت: دستگاه اطلاعاتی و امنیتی با تروریست ها و برهم زنندگان امنیت برخورد می کند و برایش فرقی نمی کند که از چه مذهبی باشد. هرگروهی که امنیت را به خطر می اندازد، دستگاه امنیتی با آن برخورد خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر وحدت در کشور گفت: هرکس که بین شیعه و سنی اختلاف افکنی نماید، چه سنی باشد چه شیعه، محکوم است. این ها مورد قبول نظام اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیست. بطور جدّی با آن دسته از اختلاف افکنان که به مقدسات اهل سنت توهین نموده و مسئولان را به خاطر رفتار اسلامی با برادران اهل سنت ملامت می کردند، برخورد کرده و برخورد خواهیم کرد.
وزیر اطلاعات، تروریست های داعش را دست پرورده ی آمریکا و صهیونیسم دانست وگفت: جمهوری اسلامی ایران با هوشمندی و با اشراف اطلاعاتی جلوی هرگونه حرکت آن ها را گرفته است. به گونه ای که در ماه محرم بیش از ده مجموعه ی تروریستی را کشف کردیم.
دکتر علوی امنیت را محصول همکاری دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی، سپاه، بسیج، ارتش و دستگاه قضا دانست و گفت: این امنیت بی بدیل محقق نمی شود مگر آنکه مردم پایه باشد. بسیاری از توطئه های دشمن با همکاری مردم کشف شده است. پس قدرت دستگاه های اطلاعاتی به تنهایی کافی نیست و مردم هستند  که به دستگاه های اطلاعاتی کمک می نمایند.

شناسه خبر : 15021

این خبر رو هم ببینید

احتمالا جو بایدن نسبت به ترامپ بیشتر از کردها طرفداری خواهد کرد

دکتر فابریس بالانشه به خبرگزاری کردپرس گفت: احتمالا جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا، نسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =