خانه / اقتصادی / وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه: آنکارا از بغداد و اربیل نفت می خرد نه از داعش

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه: آنکارا از بغداد و اربیل نفت می خرد نه از داعش

وزیر انرژی ترکیه، خرید نفت از دلالان داعش را تکذیب کرده و انتشار این اخبار را تلاش برای ضربه زدن به ترکیه دانست

به نقل از شبکه ی تلویزیونی CNNturk برخی از رسانه های ترکیه طی روزهای اخیر اعلام کردند که با تسخیر موصل توسط داعش، گروهی از دلالان نفتی وابسته به داعش، با هماهنگی سران این گروه افراطی، نفت عراق را با قیمت پایین و در حد هر بشکه ۲۵ دلار، به ترکیه می فروشند.
تانر یلدز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در گفتگو با خبرنگاران در مورد این موضوع گفت:«ترکیه یک کشور حقوق محور است و به تمام معادلات حقوقی حوزه ی انرژی احترام می گذارد. ما در حال حاضر به شکل رسمی و شفاف از بغداد و اربیل، نفت می خریم و تمام آمارها و حساب و کتاب های مربوط به این معاملات، به شکل قانونی ثبت می شوند. بنابراین خبر خرید نفت از اعش به هیچ وجه صحت ندارد و این موضوع را تکذیب می کنیم. معتقدیم که انتشار چنین اخباری، در راستای تلاش برای ضربه زدن به اعتابر منطقه ای ترکیه است».
تانر یلدز در پایان اعلام کرد که اگر ترکیه را به شکل معادله ای منهای حزب عدالت و توسعه در نظر بگیرند، در این کشور چیزی به نام سیاست باقی نمی ماند.
یلدز یکی از وزرای کابینه ی اردوغان بود که تحلیل گران سیاسی ترکیه معتقد بودند  او به خاطر همشهری بودن با عبدالله گل و روابط ویژه ی او با خانواده ی گل، در کابینه ی داوداوغلو جایگاهی نخواهد داشت. اما این تحلیل غلط از آب درآمد و او در پست خود ابقاء شد.
 
 
کد مطلب: ۶۹۱۱۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۰  |  ساعت: ۸ : ۲۰

شناسه خبر : 1755

این خبر رو هم ببینید

تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی اولویت شهرداری سنندج است

شهردار سنندج گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی، تکریم ارباب رجوع و پیوست فرهنگی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =