خانه / اجتماعی / وزیر بهداشت اعلام کرد: حجاج ایرانی حامل ویروس کرونا نبوده اند و جای هیچ نگرانی نیست

وزیر بهداشت اعلام کرد: حجاج ایرانی حامل ویروس کرونا نبوده اند و جای هیچ نگرانی نیست

سنندج-تست آزمایش همه حجاج ایرانی در ارتباط با بیماری کرونا منفی بوده است و جای هیچ نگرانی از بابت ویروس کرونا وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه ۲۱ نفر از حجاج مشکل تنفسی داشته‌اند اظهار داشت: تست آزمایش همه حجاج که از سرزمین وحی برگشته اند در ارتباط با بیماری کرونا منفی بوده است و جای هیچ نگرانی از بابت ویروس کرونا وجود ندارد و اکثر قریب به اتفاق مصدومین در شرایط مطلوب به سر می‌برند و امروز مرخص خواهند شد.
هاشمی افزود: کسانی که در حال حاضر در بیمارستان شهدای یافت‌آباد بستری شده‌اند، رو به بهبود هستند و فقط دو نفر از آنها به خدمات بیشتر نیاز دارند که متخصصین بیمارستان در حال خدمات‌رسانی به آنها هستند. همچنین مصدومین ساکن سایر شهرها نیز به زودی به شهر محل اقامت خود منتقل می‌شوند.
وزیر بهداشت گفت: در مجموع ۲۱ نفر از زائرین ایرانی مشکل تنفسی داشتند و مشکوک به کرونا ویروس بودند که برای رعایت احتیاط بستری شده‌اند که خوشبختانه با توجه به آزمایشات انجام شده هیچکدام از آنها به این ویروس آلوده نبوده و تست همه آنها منفی بوده است و همکاران من در حال انجام مقدمات ترخیص آنها هستند.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در کشور از بابت کرونا ویروس وجود ندارد. ضمن آنکه همکاران من تمهیدات لازم برای بازگشت سایر حجاج به کشور را نیز در مبادی ورودی کشور اتخاذ کرده‌اند.
وی افزود: همه بیمارانی که از مکه به تهران منتقل شده‌اند در این بیمارستان بستری شده‌اند که امکانات خوبی برای رسیدگی و اقدامات لازم در آن تدارک دیده شده است.
وزیر بهداشت در خصوص آمار مفقودین و جان باختگان خاطرنشان کرد: بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی مردم آمارها از طریق یک مرجع ارائه شود و آن هم سازمان حج و زیارت است.

شناسه خبر : 7261

این خبر رو هم ببینید

آیت‌الله مردوخ‌کردستانی از چهره‌های شاخص جریان مشروطه بود

نویسنده و پژوهشگر کردستانی گفت: در زمانی که خود مشروطه‌خواهان نیز درک درستی از جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =