وزیر بهداشت در سنندج: کردستان در زمینه های مختلفی با کمبودهایی رو بوده است/ سال آینده بیمارستان 540 تختی سنندج به بهره برداری می رسد

کردستان در زمینه های مختلفی با کمبودهایی روبه رو بوده است که در حوزه خدمات رسانی سلامت تلاش ما این است در سال مالی ۹۴ شاهد بهره‌برداری از بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج باشیم و در این خصوص نیز تجهیزات لازم را تامین خواهیم کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب سفری سه روزه بعدازظهر روز دوشنبه  24 آذر ماه وارد استان کردستان شد و قرار است که از مراکز بهداشتی و درمانی استان از نزدیک بازدید کند، وی هدف اصلی از این سفر سه روزه را  ارزیابی طرح تحول نظام سلامت در کردستان عنوان کرده است.
شامگاه دوشنبه و طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت، استاندار کردستان، نمایندگان سنندج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی ساختمان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این مراسم اظهار داشت: برای احداث و بهره برداری از این ساختمان در مجموع اعتباری بالغ بر 2.2 میلیارد تومان هزینه شده است.
طیب قدیمی بیان کرد: این ساختمان در دو طبقه در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان واقع در سنندج احداث شده و دارای بیش از هزار و 700 متر مربع فضای مفید است.در ادامه وزیر بهداشت شامگاه دوشنبه با همراهی جمعی از مدیران و مسئولان استانی از بیمارستان بعثت سنندج بازدید کرد و ضمن حضور در بخش های مختلف و گفتنگو با پرسنل و بیماران این مرکز از نزدیک در جریان روند امور قرار گرفت.
دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در جریان این بازدید اظهار داشت: کردستان در زمینه های مختلفی با کمبودها و محرومیت هایی روبه رو بوده است و متاسفانه بی توجهی ها در این رابطه همچنان تداوم دارد.قاضی زاده هاشمی افزود: در طرح تحول نظام سلامت باید به گونه ای حرکت شود که توقعی ایجاد شده در مردم مورد غفلت قرار نگیرد و ایجاد شرایطی هم چون کمبود دارو، چند برابر شدن نرخ ارز، تغییر روزانه قیمت ها و مشکلات فراوان مردم در مراجعه به بیمارستان ها منجر شده که روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور تسریع شود.
قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اینکه اگر اعتبارات لازم فراهم شود کارها و برنامه ها و طرح های زیادی برای اجرا کردن داریم، گفت: در حال حاضر 3 میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد و متاسفانه اعتبارات لازم برای برطرف کردن این مشکل در اختیار نداریم.
وی هر اقدامی که در کردستان انجام شود اثرات آن بر منافع ملی را چندین برابر سایر نقاط کشور ذکر کرد و افزود: برای ارتقای دانشگاه علوم پزشکی کردستان تلاش خواهیم کرد و متاسفانه امشب از نبود دانشکده داروسازی در این دانشگاه اطلاع پیدا کردم و امیدواریم در سال مالی 94 شاهد بهره‌برداری از بیمارستان 540 تختخوابی کوثر سنندج باشیم و در این خصوص نیز تجهیزات لازم را تامین خواهیم کردوزیر بهداشت در بیمارستان بعثت ابتدا از بخش اورژانس بازدید کرد و ضمن گفتو با مراجعان و همچنین پرسنل از نحوه خدمت رسانی صورت گرفته و همچنین رضایت از این خدمات سوالاتی پرسید.
وی در ادامه به بازدید از بخش آی سی یو نوزادان رفت و بر توسعه این بخش به دلیل نیازهای سطح استان تاکید کرد که در این بازدید رئیس بیمارستان بعثت سنندج گفت: در حال حاضر ما 16 تخت داریم ولی 20 نفر بیمار در این بخش در حال مداوا هستند.
وزیر بهداشت و هیئت همراه سپس به سراغ بازدید از بخش کودکان سرطانی پرداخت و با حاشیه های جالبی نیز مواجه شد، که در اولین قدم کودکان سرطانی بستری شده در این بخش با اهدا گل به استقبال دکتر قاضی زاده هاشمی رفتند.
در جریان این بازدید بود که دختری 9 ساله و مبتلا به سرطان به نام بهار با قرائتی شعری به استقبال وزیر بهداشت رفت و از وی به دلیل حمایت از راه اندازی مراکز بهداشتی و درمانی تقدیر کرد.
یکی از پزشکان شاغل در این بخش نیز در گفتگوی کوتاه با وزیر بهداشت عنوان کرد: من قبل از اینکه به کردستان بیایم در یکی دیگر از استانها کار می کردم که متاسفانه وضعیت پرداخت به پزشکان در آن استان به هیچ عنوان خوب نبود ولی در کردستان وضعیت خوب است.
استاندار کردستان نیز در جریان بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان بعثت در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان طی سخنانی گفت: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته تجهیزات بیمارستان کوثر سنندج همزمان با تکمیل ساختمان فراهم می شود و با راه اندازی این بیمارستان می توانیم در آینده نزدیک شاهد خدمات رسانی بهتر در حوزه درمان باشیم.
عبدالمحمد زاهدی افزود: با ابراز گلایه از فرسودگی تاسیسات بعضی از بیمارستان های سطح استان افزود: وجود پروژه‌ های عمرانی نیمه ‌تمام در کنار نبود تجهیزات مناسب آزمایشگاهی و تشخیصی از جمله مشکلاتی است که در حوزه درمان باید با سرعت هر چه بهتر رفع شود.
 
کد مطلب: 75353  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۲۶  |  ساعت: ۹ : ۲

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *