خانه / سیاسی / وزیر خارجه عربستان سعودی: برای جنگ با داعش وارد سوریه می شویم

وزیر خارجه عربستان سعودی: برای جنگ با داعش وارد سوریه می شویم

وزیر خارجه عربستان سعودی مدعی شد که ماموریت نیروهای ویژه سعودی در صورت اعزامشان به سوریه در چارچوب ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا “در مبارزه با داعش خلاصه خواهد شد.”

به گزارش ایسنا،‌ عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: ریاض آمادگی خود را برای اعزام نیروهای ویژه در چارچوب ائتلاف بین‌المللی به سوریه برای “از بین بردن داعش” اعلام کرده، این ماموریت و مسئولیت ما است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا ماموریت احتمالا به تلاش برای سرنگونی نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه کشیده می‌شود، یا خیر، گفت: فعالیت این نیروها در صورتی که در چارچوب ائتلاف بین المللی وارد سوریه شوند، مبارزه با داعش خواهد بود و عملیات انفرادی وجود نخواهد داشت.
الجبیر تصریح کرد: من نمی‌توانم پیشگویی کنم، این مساله بر عهده ائتلاف بین المللی خواهد بود که در مورد آن تصمیم‌گیری کند. تا کنون هدف تعیین شده برای هرگونه نیروی زمینی یا نیروی ویژه که به سوریه اعزام می‌شوند، مبارزه با داعش در میدان نبرد بوده است.
 
وی در ادامه مواضع خصمانه و مداخله جویانه کشورش با بیان این که ریاض هرگونه نقشی برای اسد در آینده سوریه را نمی‌پذیرد، مدعی شد: اسد باعث کشته شدن بیش از ۳۰۰ هزار تن از مردم خود و آواره شدن بیش از ۱۲ میلیون تن از مردمش شده است و باعث تخریب کشورش گشته است، وی جایی در کشور ندارد.تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ – ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14133

این خبر رو هم ببینید

عبدالله اوجالان به زودی آزاد خواهد شد

رئیس حزب وطن در اظهاراتی مدعی آزادی اوجالان توسط دولت ترکیه در آینده نزدیک شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =