خانه / سیاسی / وزیر دفاع روسیه از تعقیب هواپیمای ساقط شده مالزیایی توسط یک جنگنده اوکراینی خبر داد

وزیر دفاع روسیه از تعقیب هواپیمای ساقط شده مالزیایی توسط یک جنگنده اوکراینی خبر داد

وزیر دفاع روسیه می‌گوید که سامانه راداری کشورش، شواهد وجود یک هواپیمای جنگنده سوخوی ۲۵ اوکراینی را در نزدیکی هواپیمای ساقط شده مالزیایی ثبت کرده است.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتودی، سپهبد «آندری کارتوپولوف» رئیس اداره عملیات عمومی قرارگاه ارتش روسیه امروز در یک کنفرانس خبری در مسکو از تعقیب شدن هواپیمای ساقط شده مالزیایی توسط یک فروند جنگنده سوخوی ۲۵ ارتش اوکراین خبر داد.
وی که خواستار توضیح مقامات اوکراینی درخصوص علت این کار شد، افزود: این جنگنده اوکراینی با افزایش ارتفاع، به فاصله ۳ تا ۵ کیلومتری هواپیمای خطوط هوایی مالزی رسیده است.
وی افزود: ما دوست داریم که توضیحات مقامات اوکراینی را درباره علت افزایش ارتفاع و قرار گرفتن در سطح پروازی یک هواپیمای مسافربری بشنویم.
کارتوپولوف در انتها گفت که جنگنده های سوخوی ۲۵ قابلیت حمل موشک‌های هوا به هوای R-60 و قفل کردن بر روی اهداف موجود در فاصله ۱۲ کیلومتری را دارد.
در ساعات اولیه پس از سقوط هواپیمای مالزیایی در شرق اوکراین، شبکه خبری المنار لبنان از دیده شدن یک جنگنده در آسمان منطقه توسط شاهدان محلی خبر داده بود.
«پترو پروشنکو» رئیس جمهور اوکراین ساعتی پس از انتشار این گزارش، در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری سی‌ان‌ان، وجود این جنگنده در نزدیکی هواپیمای مالزیایی را رد کرد.

شناسه خبر : 18645

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 16 =