خانه / سیاسی / وزیر دفاع عراق اعلام کرد: امکان درخواست عراق از روسیه برای جنگ با داعش در آینده

وزیر دفاع عراق اعلام کرد: امکان درخواست عراق از روسیه برای جنگ با داعش در آینده

وزیر دفاع عراق از امکان درخواست از روسیه برای جنگ علیه داعش در آینده سخن گفت و اراضی کنونی تحت اشغال تکفیری ها در این کشور را ۱۶ درصد دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه روسیاالیوم، خالد العبیدی وزیر دفاع عراق گفت: بغداد در حال حاضر به دنبال درخواست از روسیه برای هدف قرار مواضع داعش نیست اما بعید نیست که در آینده چنین درخواستی را مطرح کند.
وی افزود: ارتش عراق در حال حاضر ماموریت های خود را به خوبی انجام می دهد.بغداد در حال حاضر نیاز به کمک بیشتری ندارد.حساسیت این موضوع به سبب مواضع قدرتهای منطقه ای است.
العبیدی تاکید کرد: مرکز اطلاع رسانی برای مبارزه با داعش در بغداد شروع به ارائه اطلاعات به نیروهای عراقی کرده است اما هنوز فعالیت هایش به سطح مطلوب نرسیده است.امیدواریم که نیروهای عراقی از این مرکز در آینده استفاده و بهره بیشتری ببرند.
وی اظهار داشت: داعش در حال فقط  ۱۶ درصد از اراضی عراق را تحت اشغال دارد در حالی که قبلا ۴۰ درصد را در اشغال خود داشت.نیروهای عراقی اخیرا موفق به آزاد سازی شهر الرمادی شده اند و در سال جاری عملیات آزاد سازی موصل را در موعدی بسیار نزدیکتر از آنچه تروریست ها انتظار دارند انجام خواهد داد و این عملیاتی سرنوشت ساز خواهد بود.
وزیر دفاع عراق افزود: بیشتر جنگنده ها و بالگردهای عراقی ساخت روسیه هستند و مسکو نقش زیادی در تجهیز عراق به سلاح دارد.این سلاح کاربرد موثرتری در جنگ دارد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۰۷۵۴ – جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۴:۵۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14457

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =