خانه / اجتماعی / وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور وارد ایلام شدند

وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور وارد ایلام شدند

ایلام – وزیر راه و شهرسازی به همراه رییس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز (چهارشنبه) وارد استان ایلام شد

«عباس احمد آخوندی» وزیر راه و شهرسازی و «اسماعیل نجار» معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور پس از ورود به ایلام راهی مناطق آسیب دیده از زلزله استان شدند.
 
وزیر راه از مناطق زلزله زده مورموری، آبدانان، دهلران و موسیان که از زمین لرزه های دو روز گذشته دچار خسارت و آسیب های فراوان شده اند، دیدن می کند.
 
استاندار ایلام و مسوولان محلی، وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور را در سفر و دیدار از مردم مناطق زلزله زده شهرستان های آبدانان و دهلران همراهی می کنند.
 
خبر گزاری رسمی دولت ایرنا که این خبر را منتشر کرد هدف از این سفر را دلجویی از زلزله زده ها، بررسی حجم ویرانی های ناشی از زمین لرزه برای چگونگی بازسازی خرابی ها، تعیین نیازمندی های مردم آسیب دیده و ارسال کمک های مختلف اعلام کرد.
 
زمین لرزه ۶،۱ ریشتری صبح دوشنبه بخش مورموری شهرستان آبدانان واقع در ۲۱۰ کیلومتری جنوب خاوری ایلام افزون بر وارد کردن خسارت به ۱۸ هزار واحد مسکونی، تجاری و اداری، ۳۷۵ نفر زخمی بر جا گذاشت.
 
همچنین زمین لرزه دیگری به بزرگی ۵٫۸ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دوشنبه شب بخش موسیان شهرستان دهلران در ۲۵۰ کیلومتری جنوب باختری ایلام را به شدت تکان داد که خسارت فراوانی به منازل مسکونی، تجاری، اداری و زیرساخت های این منطقه وارد کرد.
 
این زمین لرزه ۵۰ زخمی داشت که بیشتر آنان پس از انتقال به بیمارستان به صورت سرپایی درمان شدند.
 
کد مطلب: ۶۸۴۲۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۹  |  ساعت: ۱۱ : ۲

شناسه خبر : 8489

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =