خانه / اجتماعی / وزیر راه و شهرسازی: پروژه‌های عقب افتاده و تاریخی کشور را به اتمام می رسانیم

وزیر راه و شهرسازی: پروژه‌های عقب افتاده و تاریخی کشور را به اتمام می رسانیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: با افتتاح پروژه‌هایی در هفته‌های آینده همه پروژه‌های عقب افتاده و تاریخی در کشور را به اتمام خواهیم رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی روز سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از جاده جدید سنندج – مریوان اظهار کرد: امروز کردستان در فرودگاه و راه‌ها وضعیت مناسبی دارد و تلاش ما این است تا پایان سال ۱۴۰۰ بتوانیم ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی را در کردستان به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: امیدواریم تا پایان فعالیت دولت فعلی فرودگاه سقز را هم به عنوان فرودگاه دوم استان افتتاح کنیم تا تردد مردم در بخش حمل و نقل هوایی آسان‌تر شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: امیدواریم تا ۲ ماه آینده ۷۰ کیلومتر باقیمانده پروژه راه آهن سنندج – همدان را افتتاح کنیم و شاهد به صدا در آمدن بوق قطار در ایستگاه صلوات آباد سنندج باشیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون در سایه تلاش نیروهای انسانی توانمند شاهد تبدیل شدن کشور به یک کارگاه عظیم عمرانی هستیم و با افتتاح پروژه‌های دیگر در هفته‌های آینده همه پروژه‌های عقب افتاده و تاریخی در کشور را به اتمام خواهیم رساند.

وی افزود: راه جدید سنندج – مریوان موجب کاهش طول و زمان سفر و افزایش امنیت سفر در این محور می‌شود و از روز شنبه عبور و مرور از این جاده برای عموم مردم امکان پذیر است.

اسلامی اعلام کرد: امروز علاوه بر افتتاح جاده سنندج – مریوان شاهد بهره برداری از ۵۰ کیلومتر از کریدور شمال- جنوب خواهیم بود که این مهم نشان از جدیت فعالیت و خدمتگذاری دولت برای توسعه و پیشرفت است.

شناسه خبر : 24836

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =