خانه / سیاسی / وزیر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان: سلاح های آمریکا و فرانسه به‌ دست نیروهای پیشمرگ رسیده

وزیر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان: سلاح های آمریکا و فرانسه به‌ دست نیروهای پیشمرگ رسیده

وزیر امور پیشمرگ اقلیم کردستان گفت: دولت اقلیم کردستان محموله های سلاح های درخواستی خود را از کشورهای آمریکا و فرانسه دریافت کرده و منتظر دریافت سلاح هایی از آلمان و انگلیس است

وزیر امور پیشمرگ اقلیم کردستان گفت: دولت اقلیم کردستان محموله های سلاح های درخواستی خود را از کشورهای آمریکا و فرانسه دریافت کرده و منتظر دریافت سلاح هایی از آلمان و انگلیس است.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، مصطفی سید قادر در گفتگو با شبکه تلویزیونی «اسکای نیوز» ابوظبی افزود: اربیل انواع سلاح های درخواستی خود را از کشورهایی که قصد کمک به نیروهای پیشمرگ را برای مواجه با حملات عناصر مسلح «دولت اسلامی» دارند، دریافت کرده است.
وی گفت: اکنون ۱۵۰ هزار نفر در صفوف نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عضویت دارند و دستوراتی برای بازپس گرفتن مناطقی که از آنها عقب نشینی کرده بودند و پیشروی بیشتری به سوی این مناطق، در صورت درخواست دولت مرکزی دریافت کرده اند.
لازم به ذکر است؛ نیروهای پیشمرگ بر اثر تهاجم گروه «دولت اسلامی عراق و شام» پیش از مداخله آمریکا و پیشتیانی هوایی از آنها، ناچار به عقب نشنی از مناطق نزدیک به اربیل شده بودند.
وزیر نیروهای پیشمرگ علت این عقب نشینی نیروهای پیشمرگ را کمبود سلاح اعلام کرد و گفت: اوضاع در جبهه ها پس از دریافت سلاح از آمریکا و فرانسه به نفع نیروهای پیشمرگ تغییر کرده است.
 
کد مطلب: ۶۸۷۵۴  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۴  |  ساعت: ۱۲ : ۳۵

شناسه خبر : 18113

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =