وزیر کشور بر سرمایه گذاری های بیشتر در مرزهای کردستان تاکید کرد

 باید خدمات بهتر و مناسب تر به افرادی که به مناطق مرزی می روند و یا قصد عبور از مرزها را دارند، ارایه شود

مرزهای کردستان دارای استعدادها و پتانسیل های خوبی است و بخصوص به خاطر همجواری با کشور عراق ظرفیت کار تجاری و اقتصادی فراوانی دارد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالرضا رحمانی فضلی عصر جمعه پس از بازدید از مرزهای مشترک استان کردستان با کشور عراق در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به همراه استاندار، نمایندگان مردم، مسوولان سیاسی و امنیتی از مناطق مرزی کردستان بازدید کردیم و از نزدیک با وضعیت منطقه بیشتر آشنا شدیم.
 
وی گفت: قبلاً در خصوص وضعیت مرزها در کارگروه ویژه در وزارت کشور تصمیماتی اتخاذ شده بود که برای ارزیابی بیشتر لازم بود به کردستان سفر و از نزدیک مرزهای منطقه  را بازدید کنم.
 
وی بر ضرورت هماهنگی های بیشتر بین مسوولین در خصوص مدیریت بازارچه های مرزی تاکید کرد و گفت: استاندار باید محور فعالیت های مرزی باشد و دستورات لازم برای بیشتر فعال کردن بازارچه ها باید اعمال گردد.
 
وزیر کشور با اشاره اینکه هماهنگی خوبی بین مسوولان استان کردستان وجود دارد، افزود: در سایه این هماهنگی ها به نظر می رسد که موضوعات کارگروه ویژه مرزها در کردستان به سرعت شکل بگیرد و اجرایی شود.
 
رحمانی فضلی بر سرمایه گذاری های بیشتر جهت ارایه خدمات مناسبتر در مرزهای استان تاکید کرد و گفت: باید خدمات بهتر و مناسب تر به افرادی که به مناطق مرزی می روند و یا قصد عبور از مرزها را دارند، ارایه شود.
 
وزیر کشور در خصوص ایجاد معابر در مناطق مرزی برای مرزنشینان نیز گفت: پیشنهاداتی در نقاط مختلف مطرح شده و نمایندگان هم پیگیر هستند که نیاز به بررسی کارشناسی بیشتری دارد.
رحمانی فضلی تصریح کرد این موضوع در جلسه شورای اداری استان و همچنین در جلسات تهران پیگیری و تصمیم نهایی را اتخاذ می کنیم.
 
وی همچنین در مورد وضعیت امنیت استان کردستان نیز گفت: امنیت استان کردستان در وضعیت بسیار خوب و مطلوبی قرار دارد.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *