وعده جهانگیری برای اختصاص 20 میلیارد تومان به جاده مریوان ـ سنندج

فرماندار شهرستان مریوان گفت: معاون اول رئیس جمهوری در سفر به این شهرستان، 20 میلیارد تومان اعتبار را برای اتمام جاده مریوان ـ سنندج اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مریوان، محمد فلاحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سفر یک روزه خود به استان کردستان و بازدید از شهرستان مریوان، به منظور تسهیل در ایجاد محور جدید مریوان ـ سنندج بیش از 20 میلیارد تومان را به این پروژه تخصیص داد.
وی افزود: هم‌اکنون پروژه جاده سنندج ـ مریوان فعال است که با تحقق اعتبار معاون اول رئیس جمهور، کل اعتبارات این مسیر در سال جاری به بیش از 37 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
فرماندار شهرستان مریوان ادامه داد: با جذب این اعتبار، تمام تلاش‌های مسئولان بر تسهیل در احداث این جاده متمرکز خواهد شد و امید است که این پروژه در دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
فلاحی با مثبت خواندن سفر معاون اول رئیس جمهوری به شهرستان مریوان، اظهار داشت: کاهش سود بازرگانی از سوی گمرکات و اعمال تخفیف‌های ویژه برای تجار و بازرگانان فعال در گمرک باشماق مریوان از دیگر دستاوردهای سفر جهانگیری به شهرستان مریوان است.
وی بیان کرد: میزان تخفیف‌های گمرک باشماق به میزانی خواهد بود که در سایر گمرکات جنوب کشور اعمال می‌شود.
فرماندار مریوان عنوان داشت: ساخت مدرسه و کتابخانه برای روستای ئینگیجه شهرستان مریوان از دیگر وعده‌های جهانگیری است که امیدواریم به زودی این وعده عملی شود.
فلاحی اضافه کرد: به منظور رونق و توسعه هرچه بهتر و بیشتر شهرستان مریوان، دولت مصمم است که از بخش صندوق توسعه ملی با اهدای وام‌های دارای 10 الی 12 درصد سود به کشاورزان و صنعت‌کاران این شهرستان قدم‌های مثبتی را بردارد.
وی همچنین تصریح کرد: هم اکنون مطالعات طرح منطقه آزاد تجاری مریوان به اتمام رسیده است و در مراحل بعدی خود قرار دارد و امید است که با تصویب این امر از سوی دولت بتوان شاهد رونق هرچه بهتر و بیشتر این شهرستان باشیم.
این مسئول در پایان تبیین کرد: مشکل امروز شهرستان مریوان تنها در بحث نبود جاده و مسیرهای مواصلاتی به شهرستان‌های دیگر است که امیدواریم بتوان با اتمام پروژه مسیر مریوان ـ سنندج این مشکل را رفع کنیم.
 

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *