خانه / اجتماعی / وکیل دانش آموزان شین آباد خبر داد:بیمه،نصف دیه تعدادی از دانش آموزان حادثه شین آباد را پرداخت می کند

وکیل دانش آموزان شین آباد خبر داد:بیمه،نصف دیه تعدادی از دانش آموزان حادثه شین آباد را پرداخت می کند

یکی از وکیلان دانش آموزان حادثه شین آباد پیرانشهر از پرداخت نصفه دیه تعدادی از این دانش آموزان توسط بیمه خبر داد

به گزارش زریان، ” عثمان مزین” وکیل پایه یک دادگستری اظهار داشت: طبق شرع و عرف و قانون مجازات اسلامی دیه زن و مرد برابر است اما اگر دیه زن از ثلث بیشتر شود، دیه نصف می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: اگر دیه امسال ۱۵۰ میلیون تومان است، در حادثه شین آباد دیه دانش آموزی که ۵۰ میلیون تومان باشد، تمام و کمال پرداخت می شود، اما اگر این دیه از ثلت دیه بیشتر شود و مثلا ۵۱میلیون تومان باشد، دیه نصف می شود و ۲۵میلیون تومان دیه دریافت می کند.
مزین خاطر نشان کرد: وضعیت دیه ۱۲ دانش آموزان حادثه شین آباد مشمول این بند از قانون مجازات اسلامی می شود .الان یکی از دختران حادثه شین آباد۲۰۸میلیون است اما۱۰۴ میلیون دیه پرداخت می شود که این امر فضای نامناسبی را بین این دانش آموزان به وجود آورده است.
این وکیل پایه یک دادگستری در ادامه گفت: بنده به همراه آقای صالح نیکبخت دو ماه قبل از این ۱۲ دانش آموز شین آباد و اولیاء دم آنها وکالت گرفته ایم و با اداره معاونت کانون وکلا مرکز نیز صبحت کرده ایم و پیگیر هستیم که دیه این دانش آموزان تمام و کمال پرداخت شد.
وی در ادامه تصریح کرد: مشکل دیگری نیز در خصوص بیمه این دانش آموزان وجود دارد و این است که شرکت بیمه دیه این دانش آموزان را براساس دیه سال ۹۲که ۱۱۴میلیون تومان پرداخت می کند در حالی که امسال دیه ۱۵۰ میلیون تومان اعلام شده است.
ﭘﺎﻧﺰﺩﻫﻢ ﺁﺫﺭ ﻣﺎﻩ ﺳﺎﻝ ۹۱ ﺑﺮﺍﺛﺮ ﺁﺗﺶﺳﻮﺯﯼ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ “ﺑﺨﺎﺭﯼ ﭼﮑﻪ ﺍﯼ ” ﺩﺭ ﮐﻼﺱ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼﺷﯿﻦ ﺁﺑﺎﺩ ۲۸ ﺗﻦ ﺍﺯ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﭘﯿﺮﺍﻧﺸﻬﺮ ﺩﭼﺎﺭ ﺳﻮﺧﺘﮕﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﺷﺪﻧﺪﻭ ﺩﻭﺗﻦ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺍﺳﺎﻣﯽ ” ﺳﯿﺮﺍﻥ ﯾﮕﺎﻧﻪ ” ﻭ ” ﺳﺎﺭﯾﻨﺎ ﺭﺳﻮﻝﺯﺍﺩﻩ ” ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺳﻮﺧﺘﮕﯽﺟﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻧﺪ.

شناسه خبر : 8571

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =