خانه / اجتماعی / ویزیت ۷۲۰۰ دانش‌آموز کامیارانی در طرح تشخیص مشکلات دهان و دندان  

ویزیت ۷۲۰۰ دانش‌آموز کامیارانی در طرح تشخیص مشکلات دهان و دندان  

کارشناس سلامت آموزش و پرورش کامیاران از برگزاری طرح تشخیص مشکلات دهان و دندان کودکان در این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح ۷ هزار و ۲۷۰ دانش‌آموز ویزیت شدند.
 

حسن امامی اظهار داشت: طرح تشخیص مشکلات دهان و دندان با همت دکتر حمید نادری و با هماهنگی معاونت پرورشی و کارشناس بهداشت در تمامی مدارس سطح شهر شروع شده و تا اواخر سال‌جاری ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه این طرح مختص کامیاران است، گفت: تاکنون بالغ بر ۷ هزار و ۲۷۰ دانش‌آموز ابتدایی سطح شهر کامیاران در این طرح مورد معاینه قرار گرفته‌اند.
امامی تصریح کرد: این طرح به پیشنهاد دکتر نادری و به صورت ویزیت رایگان و طی برنامه زمان‌بندی شده توسط خود شخص وی اجرا می‌شود. هدف این طرح تشخیص مشکلات دهان و دندان در میان کودکان و ارجاع آنها به دندانپزشکی است.
کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش کامیاران گفت: این پزشک علاوه بر ویزیت رایگان دانش‌آموزان، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی نوع و چگونگی بهداشت دهان و دندان برای انجمن‌های اولیا در مدارس نموده است.
اجرای طرح فلوراید در ۸۴ مدرسه شهری و روستایی
امامی در ادامه از توزیع ۲ هزار و ۵۱۱ عدد قرص آهن بین دانش‌آموزان دختر مقطع راهنمایی و متوسطه شهرستان کامیاران خبر داد.
کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کامیاران با اعلام خبر فوق، گفت: این تعداد قرص در قالب طرح آهن‌یاری در بین دانش‌آموزان ۸ مدرسه راهنمایی شهری و روستایی و ۷ دبیرستان دخترانه شهری و روستایی این شهرستان توزیع شده است. این طرح با هدف حفظ سلامت دختران در سن بلوغ و به مدت ۱۶ هفته ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص نحوه مصرف قرص آهن توسط دانش‌آموزان، گفت: زمان مناسبت مصرف این قرص‌ها ساعت ۱۰ صبح است و توصیه می‌شود همراه با قرص از شیر یا چای استفاده نشود زیرا این دو ماده غذایی اثر درمانی قرص آهن را از بین می‌برد.
امامی همچنین با اشاره به اجرای طرح فلوراید در مدارس، گفت: این طرح یک طرح ملی است که هر ساله در مدارس ابتدایی برگزار می‌شود. طرح فلوراید در کامیاران در سطح ۲۲ مدرسه ابتدایی شهری و ۶۲ مدرسه ابتدایی روستایی برگزار می‌شود.
کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کامیاران در پایان با اشاره به اینکه این طرح نوعی واکسیناسیون یک ساله دهان و دندانی کودکان محسوب می‌شود، گفت: طرح فلوراید نوعی ژل بهداشتی است که با هدف جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان اجرایی می‌شود.

شناسه خبر : 9881

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =