خانه / اجتماعی / ویژگی فرمانداران در دولت روحانی به روایت معاون سیاسی وزیر کشور  

ویژگی فرمانداران در دولت روحانی به روایت معاون سیاسی وزیر کشور  

معاون سیاسی وزیر کشور در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر انتصابات بی حد و اندازه در این وزارتخانه، گفت: انتصاب استانداران، معاونان استاندار و فرمانداران کشور در دولت یازدهم با طمانینه، آرامش و دقت انجام شده است.
 

«سید کاظم میرولد» افزود: در انتخاب استانداران و فرمانداران دقت را فدای سرعت نکرده ایم و انتصابات در وزارت کشور با بررسی دقیق و کارشناسی همراه بوده است.
**انتصاب ۴۵ معاون استاندار در دولت یازدهم
وی همچنین اظهارداشت: دولت نهم از ابتدای فعالیت خود تا چهارم دی ماه ۱۳۸۴، ۶۷ معاون استاندار منصوب کرده بود، این در حالی است که در دولت یازدهم تا چهارم دی ماه جاری ۴۵ معاون استاندار منصوب شده اند.
معاون سیاسی وزیر کشور، ارتباط و تعامل با مردم، اعتدال، کارآمدی، پاکدستی و برخورداری از تجربه مفید را از جمله رویکردهای مورد نظر برای انتخاب استانداران، معاونان استاندار و فرمانداران کشور عنوان کرد.
**عمر متوسط خدمت استانداران دولت دهم ۱۴ماه و سه روز بود
میرولد با تاکید بر این که در انتصابات شتابزده عمل نکرده ایم تا صحیح ترین انتصابات را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: در دولت نهم ۵۷ استاندار در ۳۰ استان منصوب شدند که عمر متوسط خدمت آنان ۱۵ ماه و سه روز بوده است.
وی یادآور شد: در دولت دهم نیز ۶۲ استاندار در ۳۱ استان کشور منصوب شدند که عمر متوسط خدمت آنان ۱۴ ماه و سه روز بود.
معاون سیاسی وزیر کشور همچنین درباره انتصاب استاندار خراسان رضوی گفت: این موضوع در وزارت کشور در دست بررسی است.
تاکنون از ۳۱ استان کشور، استانداران ۳۰ استان با تایید هیات دولت منصوب شده اند و تنها استاندار خراسان رضوی باقی مانده است که با انتصاب این استاندار پرونده انتخاب استانداران در دولت یازدهم بسته می شود.
 
 
 

شناسه خبر : 9797

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + ده =