خانه / سیاسی / پارلمان انگلیس امروز تصمیم می گیرد؛ جلوگیری از ورود ترامپ به انگلیس

پارلمان انگلیس امروز تصمیم می گیرد؛ جلوگیری از ورود ترامپ به انگلیس

پارلمان انگلیس امروز درباره طرح جلوگیری از ورود «دونالد ترامپ» به این کشور به دلیل اظهارات جنجالی وی در رقابت های انتخاباتی آمریکا، تصمیم گیری می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، اظهارات جنجالی دونالد ترامپ، نامزد جنجالی جمهوریخواهان آمریکا، بویژه در خصوص مسلمانان بخصوص لزوم جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا موجب شده تا طرحی در انگلیس مطرح شده و خواستار جلوگیری از ورود وی به بریتانیا شود.
این طرح تا روز گذشته موفق شده بود بیش از ۵۷۰ هزار امضا جمع آوری کند از همین رو مجلس عوام در نشست امروز دوشنبه خود درباره آن تصمیم گیری می کند.
ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، در یکی از مناظره‌هایش پیشنهاد داد تا برای جلوگیری از نفوذ تروریست‌های تکفیری بطور موقت ورود مسلمانان به آمریکا متوقف شود. به دنبال این اظهارات حدود ۵۶۸ هزار نفر در انگلیس، توماری را در حمایت از جلوگیری از ورود این نامزد جمهوریخواه آمریکایی به انگلیس امضا کردند. امضای این تومار ابتدا توسط شماری از روزنامه‌گاران و خبرنگاران مطبوعات در اسکاتلند شروع شد. بر اساس قوانین انگلیس، هر تومار مردمی در صورتی که موفق به جلب ۱۰۰ هزار امضا شود، امکان می‌یابد تا در مجلس بررسی شود.
«تزار می» وزیر کشور انگلیس که وزارتخانه متبوعش مسئولیت تصمیم‌گیری در مورد جلوگیری از ورود افراد به کشور را بر عهده دارد، از اظهار نظر پیرامون این موضوع امتناع کرد. اما «جورج اوزبورن» وزیر دارایی انگلیس و از افراد بسیار نزدیک به دیوید کامرون نخست وزیر، در مخالفت تلویحی با این تومار، بیان داشت: بهترین روش برای از بین بردن یک امر پوچ، بحث‌ و‌ گفت‌و‌گوی آزاد و خوب در مورد آن است و اینکه برای اذهان روشن شود که نظرات ترامپ مورد اقبال واقع نشده است.
در گذشته شماری از چهره‌های آمریکایی همچون لوییس فراخوان (Louis Farrakhan) رهبر گروه مذهبی ملت اسلام در آمریکا، شرلی فلیپس روپر (Shirley Phelps-Roper) فعال سیاسی و حقوقی در آمریکا و پاملا گلر (Pamela Geller) دیگر فعال سیاسی در آمریکا از ورود به انگلیس منع شده‌اند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۷۵۳۲ – دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ – ۱۰:۳۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14553

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =