پاسخ نیچروان بارزانی به اعتراضات کردهای سوریه  

بارزانی حفر خندق در مرز مناطق کردنشین سوریه را یک ضرورت امنیتی دانست.
 

 
به گزارش کردپرس موضوع حفر یک خندق چند کیلومتری در مرز مناطق کردنشین سوریه توسط اقلیم کردستان عراق، تنش و اختلاف سیاسی بین پ.ک.ک و حزب دموکرات کردستان عراق را بیشتر نموده و طی روزهای اخیر هزاران تن از شهروندان کُرد سوری هوادار پ.ک.ک به مرز آمده و حفر خندق را محکوم کرده اند.
 رسانه های نزدیک به پ.ک.ک این اقدام را خائنانه خوانده و اعلام کرده اند که چنین چیزی به معنی تجزیه ی کردستان است. اگر چه حزب موکرات کردستان عراق اعلام کرده که حفر این خندق توسط حکومت اقلیم صورت گرفته اما پ.ک.ک و حزب اتحاد دموکراتیک همچنان اعلام می کنند که این اقدام به دستور حزب دموکرات و با همدستی حزب عدالت و توسعه ی ترکیه انجام شده است. دیروز نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در گفتگو با  شبکه ی تلویزیونی Rudaw گفت:«تامین امنیت اقلیم کردستان عراق برای ما از هر چیزی مهم تر است و این موضوع مهم ترین اولویت حکومت اقلیم و حفر خندق نیز یک ضرورت امنیتی است. ما این خندق را به منظور ضدیت با هیچ حزب و نهادی حفر نکرده ایم. اما اگر لازم باشد برای تامین امنیت مناطق خود نه تنها خندق حفر می کنیم بلکه هر اقدام دیگری لازم باشد انجام می دهیم. امیدواریم هر چه زودتر کمپین ها و حرکات اعتراض آمیز در این خصوص به پایان برسد».
طی روزهای گذشته، حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (PYD) که به عنوان یکی از نهادهای اقماری پ.ک.ک شناخته می شود، هر روز گروه هایی از مردم یکی از شهرهای کردنشین سوریه را به منظور اعتراض به حفر خندق به مرز سوریه و اقلیم آوررده و در چند شهر کردنشین نیز چادرهای ویژه ای برپا شده که شهروندان کُرد به منظور اعتراض به حفر خندق به این چادرها رفته و یک بیانیه ی جمعی را امضا می کنند.
 
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *