پایان دیدار دو جانبه ظریف و اشتون؛ آغاز دیدار سه جانبه ظریف ،اشتون و ویلیام برنز در هتل کوبورگ

نشست افتتاحیه رسمی مذاکرات وین ٦ صبح فردا (پنج شنبه) با حضور هیات های مذاکره کننده ایران و 1+5 در مقر سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد

دیدار دو جانبه «محمد جواد ظریف» و «کاترین اشتون» در هتل کوبورگ لحظاتی قبل پایان یافت و بلافاصله دیدار سه جانبه ای با حضور ظریف ،اشتون و ویلیام برنز معاون وزیر امو خارجه آمریکا در هتل کوبورگ اغاز شد.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نشست افتتاحیه رسمی مذاکرات وین ٦ صبح فردا (پنج شنبه) با حضور هیات های مذاکره کننده ایران و 1+5 در مقر سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد.
وزیر امور خارجه کشورمان امروز در بدو ورود به وین تصریح کرد: این دور از مذاکرات، آخرین مرحله تا 20 جولای (29 تیر) خواهد بود و تلاش می کنیم در این مرحله به توافق دست یابیم.
در پنجمین دور از مذاکرات ایران و گروه 1+5 که از26 تا 30 خرداد ماه در وین برگزار شد، دو طرف وارد نگارش متن توافق نهایی شدند که نام آن را «برنامه اقدام مشترک جامع» گذاشته اند.مذاکرات وین 6 سخت ترین، فنی ترین و پیچیده ترین مرحله گفتگو ها میان ایران و1+5 و در عین حال طولانی ترین دوره مذاکراتی خواهد بود که طرفین مصمم هستند تا در این مرحله، مذاکرات هسته ای را به نتیجه برسانند.
براساس توافق موقت ژنو، ایران و گروه 1+5 تا 20 جولای (29تیرماه) برای دستیابی به توافق نهایی فرصت دارند و چنانچه در فرصت باقی مانده این اتفاق رخ ندهد، احتمال تمدید توافق ژنو به مدت شش ماه دیگر وجود دارد.
محمد جواد ظریف و معاونش در روزهای گذشته تاکید کرده اند که زیاده خواهی طرف مقابل مانع از رسیدن به توافق در مذاکرات هسته ای خواهد شد.
به گفته معاونان وزیر امور خارجه ایران، میزان،سطح و اندازه غنی سازی، جدول زمان بندی لغو تحریم ها و طول مدت زمان توافق از موارد اختلافی است که در مذاکرات وین 6 باید درمورد آنها گفت و گو شود.
به گزارش برنا، آخرین دور مذاکرات هسته ای قبل از پایان مهلت توافق موقت ژنو(20 جولای) امروز با دیدار ظریف و اشتون آغاز شد.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *