پایان نشست بدون نتیجه حزب دموکرات و اتحادیه میهنی؛ تاکید اتحادیه میهنی بر تصدی یک وزارت امنیتی

برهم صالح، رئیس هیئت مذاکره کننده اتحادیه میهنی پس از دیدار با نیچروان بارزانی گفت: «ما همچنان بر تصدی وزارت داخلی تاکید داریم.»
 

 
 
به گزارش کردپرس به نقل از رادیو نوا، بعد از اتمام نشست روز یکشنبه اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان، نیچروان بارزانی، رئیس دولت اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: اتحادیه میهنی حزبی است که نمی‌توانیم بگوییم پست‌هایش خالی بماند و در کابینه هشتم اقلیم کردستان عراق شرکت نکنند.
وی تأکید کرد: حزب دموکرات کردستان خواستار حضور اتحادیه میهنی کردستان در کابینه جدید اقلیم کردستان عراق است.
نیچروان بارزانی درباره این که قرار است هفته آینده نشست پارلمان برگزار شود و احتمال عدم توافق حزب دموکرات و اتحادیه میهنی و عدم حضور اتحادیه میهنی در نشست پارلمان، گفت: تلاش می‌کنیم ظرف یکی دو روز آینده در مورد نشست پارلمان به نتیجه برسیم.
برهم صالح نیز اعلام کرد: ما در مورد پست وزارت داخلی گفتگو کردیم و بر تصدی این وزارت اصرار داریم و فردا دو طرف نتایج نشست امروز را بررسی می‌کنیم.
رئیس هیئت مذاکره کننده اتحادیه میهنی با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر نگرانی اتحادیه میهنی از توافق حزب دموکرات کردستان با دیگر احزاب بویژه جنبش تغییر ضمن تکذیب نگرانی این حزب گفت: ما از همان روز اول بر تشکیل دولت وحدت ملی تأکید داشتیم.
بارزانی در پاسخ به خبرنگاران از جمله درباره صدور نفت به ترکیه گفت: ترکیه هیچ مشکلی با صدور نفت از سوی اقلیم کردستان ندارد. سیاست‌های نفتی ترکیه کاملاً شفاف است و آنها می‌گویند نفت متعلق به خود شما است و آن را بفروشید. ما نیز در انتظار توافق با بغداد هستیم و اما هیچ پیشرفتی در حل اختلافات به چشم نمی‌خورد و بغداد سهم بودجه همه استان‌ها را به جز اقلیم کردستان پرداخته است.
نیچروان بارزانی درباره حوادث تیراندازی به طرف دفتر شاخه 4 حزب دموکرات کردستان عراق در سلیمانیه اعلام کرد: اتفاقی غیرمنتظره بود و ما اطمینان داریم که هیچ کدام از احزاب سیاسی با برنامه‌ای از پیش طراحی شده دست به چنین کاری نزده است. نهادهای امنیتی بسیار در تلاشند تا هر چه زودتر عوامل این حادثه را شناسایی کنند.
بارزانی درباره حفر خندق در مرزهای اقلیم کردستان عراق و کردستان سوریه اعلام کرد: این خندق با هدف ضدیت با هیچ حزبی حفر نشده است اما اگر لازم باشد علاوه بر خندق برای حفظ امنیت دست به هرکار دیگری نیز خواهیم زد زیرا برقراری امنیت اولویت اول ما است.
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *