خانه / اجتماعی / پای صحبت های ژنرال خوش ذوق کردستانی که به تازگی دکترای افتخاری دافوس ارتش را دریافت کرد

پای صحبت های ژنرال خوش ذوق کردستانی که به تازگی دکترای افتخاری دافوس ارتش را دریافت کرد

برای اولین بار در کشور، دکترای افتخاری دافوس ارتش روز ۲۴ دی ماه امسال به یک ژنرال کردستانی اهدا شد.

امیر سرتیپ دوم بازنشسته نصرت الله معین وزیری، که از خانواده های سرشناس سنندجی است در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس توضیح می دهد: متولد سال ۱۳۱۷ از سنندج هستم و پدرم از طایفه معین وزیری و مادرم هم از طایفه اردلان است که حدود ۴۵ سال است که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می کنم.

او بیان اینکه سابقه خدمتش در ارتش هم حدود ۶۳ سال است، ادامه می دهد: دارای دو مدرک کارشناسی ارشد هستم و در این سال ها به عنوان مربی پایه ۲۲ تدریس کرده ام و از زمان جنگ هم نشان سبز و نشان دانش دارم.

این ژنرال کردستانی که سال ها در جبهه هم خدمت رسانی کرده و به درجه جانبازی نائل آمده است، می افزاید: با توجه به اینکه تمام دانشجویانم در مقطع دکترا تحصیل می کنند، رئیس دانشگاه کردستان با وزارت علوم در این باره رایزنی کردند و قرار شد به دو نفر از اساتیدی که شرایط مشابه دارند و هر دو ۴۵ سال است که در این زمینه خدمت می کنند به پاس زحماتی که انجام دادند دکترای افتخاری تقدیم شود که این دو نفر بنده و امیر سرتیپ دوم مسعود بختیاری بودند و در حاشیه برگزاری رزمایش روی نقشه مشترک کلاسیک دافوس  با حضور فرمانده کل ارتش، دانشنامه با امضای وزیر علوم اهدا شد.

او ادامه می دهد: تاکنون حدود ۱۳ جلد کتاب در زمینه های مختلف تالیف کرده ام و پروژه های تحقیقاتی زیادی در ارتش انجام دادم اما به هیچ وقت دنبال مدرک نرفتم  بیشتر در زمینه کاری خودم متمرکز بودم. البته در جشنواره های علمی مختلف از جمله خوارزمی هم به عنوان نمونه ملی،  چهره ماندگار و … معرفی شده ام و بارها و بارها به مجلس دعوت شده و مورد تجلیل قرار گرفتم که ماحصل تمام این کارها، نائل آمدن به دکترای افتخاری دافوس ارتش شد.

امیر نصرت الله معین وزیری، یکی از ۳۰ چهره منتخب در کنگره مشاهیر کُرد است که تیر ماه سال ۹۸ در سنندج برگزار شد و  کلید طلایی شهروندی کردستان را دریافت کرد.

این ژنرال هنرمند کردستانی کارهای هنری ماندگاری هم در کارنامه دارد تا نشان دهد کردستانی ها اگر نظامی هم باشند همچنان روح هنر در آنها جاری است و اینگونه است که کردستان شایسه لقب «استان فرهنگی» می شود. 

امیر معین وزیری می گوید: من در همه عملیات هایی که حضور داشته ام از جمله فتح المبین به نمایندگی از مردم کردستان حضور داشته ام. 

شناسه خبر : 24399

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =