خانه / اقتصادی / پتروشیمی کردستان سال آینده آماده بهره برداری می شود

پتروشیمی کردستان سال آینده آماده بهره برداری می شود

پتروشیمی کردستان به عنوان یکی از طرحهای پتروشیمی غرب کشور سال آینده وارد مدار تولید خواهد شد

به گزارش کُردنور به نقل از شانا، مرضیه شاهدائی، مدیـر طرحهای شرکت ملی صنایع پتـروشیمی با بیان این که طرح تولید پلی اتیلن پتروشیمی کردستان که جزو طرحهای اولویت نخست صنعت پتروشیمی به شمار می رود آخرین مراحل ساخت، نصب و اجرا را طی می کند، افزود: این طرح ٣٠٠ هزار تن در سال پلی اتیلن سبک، با برنامه ریزیهای بازنگری شده در صورت تامین خوراک و تکمیل اجرای خط غرب در نیمه نخست سال ١٣٩٥ به بهره برداری خواهد رسید.
عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به این که این طرح حدود ٩١ درصد پیشرفت دارد و ماشین آلات و تجهیزات خریداری شده از سطح کیفی مطلوبی برخوردار هستند، افزود: ساخت پتروشیمی کردستان تحولی بزرگ دراین استان ایجاد خـواهد کـرد و واحـدهـای پایین دستی می توانند به منظور تکمیل زنجیره ارزش افزوده از پلی اتیلن تولیدی این مجتمع بهره مند شوند .
به گزارش شانا، پتروشیمی کردستان در زمینی مساحت ١٢٩ هکتار و با سرمایه گذاری ارزی ٢٥٣ میلیون یورو و ٢٨٢٩ میلیارد ریال در حال احداث است.
بکارگیری تجهیزات و کالاهای با کیفیت اروپایی در مجتمع پتروشیمی کردستان یکی از ویژگیهای بارز در این طرح به شمار می آید، زیرا در این طرح مدیریت منابع مالی در شرایط تحریم برای خرید کالا و تجهیزات به خوبی رعایت شده است،همچنین بیش از٥٠ درصد تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی این شرکت ساخت داخل است.
خوراک پتروشیمی کردستان از خط لوله اتیلن غرب تامین خواهد شد و باید یاد آوری کرد که تامین خوراک پتروشیمی های ایلام، لرستان، مهاباد و کردستان از اولویتهای شتاب بخشی به اجرای خط لوله اتیلن غرب به شمار می رود و تکمیل اجرای خط لوله مذکورمی تواند سهم بزرگی در توسعه صنعتی غرب کشور و نیز اشتغالزایی در این منطقه داشته باشد.
با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی در نیمه دوم سال جاری، اتان مورد نیاز پتروشیمی کاویان جهت تولید اتیلن و تزریق آن به خط لوله اتیلن غرب تامین خواهد شد

شناسه خبر : 1491

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =