پذیرش رایگان دانشجو در دانشگاه مذاهب کردستان

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان از پذیرش دانشجویان کنکور سراسری در سه رشته فقه و حقوق امامیه، فقه و حقوق شافعی، علوم قرآن و حدیث خبرداد

به گزارش خبرنگار ما،کامران فتح اللهی اظهار کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی از سال 89 فعالیت رسمی خود را در استان کردستان آغاز کرده است و تاکنون بیش از 280 نفر از خدمات این دانشگاه در رشته‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند .
 
وی افزود: این دانشگاه با عضویت در اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و با تعاملی که با دانشگاه‌های معتبر اسلامی از جمله الازهر مصر و سایر کشورهای اسلامی دارد توانسته است جایگاه مهمی را در این عرصه کسب کند .
 
فتح اللهی خاطرنشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی یک دانشگاه دولتی بوده و تحصیل در آن کاملا رایگان است و خدمات خوابگاهی و رفاهی همانند دانشگاه‌های دولتی به دانشجویان ارایه می‌شود .
 
وی اعلام کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی، از بین داوطلبان خواهر و برادر گروه‌های آزمایشی(علوم انسانی، تجربی و ریاضی) شرکت کننده در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، در سال 96 با امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در شهر سنندج با حضور استادان برجسته  و بهره مندی از امکانات رفاهی و خوابگاهی دانشجو می‌پذیرد .
 
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی استان کردستان همچنین از رایزنی با دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق برای تبادل دانشجو و اساتید خبرداد و افزود: طی یک سال آینده به صورت بین الملل نیز دانشجویانی در دانشگاه مذاهب کردستان مشغول به تحصیل خواهند شد که اقلیم کردستان عراق در این زمینه در اولویت است .
 
فتح اللهی در ادامه سخنان خود به نتایج گردهمایی هیات امنای دانشگاه مذاهب اسلامی در اردیبهشت ماه امسال در سنندج اشاره کرد و گفت: در این سفر پر خیر و برکت شاهد تصویب دو رشته کارشناسی هنر اسلامی و کارشناسی ارشد عرفان اسلامی بودیم که با توجه به ظرفیت‌های منطقه می‌تواند تأثیرات خوبی در حوزه علوم اسلامی و تقویت ارتباط آنها با سایر بخش‌های جامعه داشته باشد .
 
وی همچنین از برگزاری آزمون ورودی رشته های فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی و فقه مقارن و حقوق جزای خصوصی ویژه طلاب در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و افزود: این آزمون نیز در شهریورماه سال جاری ثبت نام آن آغاز خواهد شد و برای ترم دوم سال تحصیلی در این دو رشته نیز دانشجو پذیرش خواهیم کرد .
 
فتح اللهی خاطرنشان کرد: داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند برای اطلاع بیشتر از انتخاب رشته در دانشگاه مذاهب اسلامی و خدمات و امور رفاهی این دانشگاه به پایگاه اطلاع رسانی www.mazaheb.ac.ir مراجعه کنند .
  
 

این خبر رو هم ببینید

به بهانه روز جهانی زمین پاک؛ زمین سطل زباله نیست / علی اکبر محبی*

چه کسی باید شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را آموزش و مجاب کند که زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *