خانه / اجتماعی / پرواز فرودگاه سنندج به دلیل بارش برف لغو شد/ نجات ۵۰۰ مسافر گرفتار در برف  

پرواز فرودگاه سنندج به دلیل بارش برف لغو شد/ نجات ۵۰۰ مسافر گرفتار در برف  

مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: به دلیل لغزندگی و کاهش دید ناشی از بارش برف و مه گرفتگی در فرودگاه سنندج پرواز سنندج به تهران و بالعکس لغو شد.
 

 
سهراب کلوندی اظهار داشت: با توجه به آغاز بارش برف از شامگاه جمعه و وجود مه و بدلیل محدودیت دید، پرواز تهران – سنندج که قرار بود ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه صبح انجام شود، لغو شد.
وی افزود: در تمام طول هفته غیر از روز یکشنبه پرواز تهران به سنندج در ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه و بالعکس در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه برقرار است.
مدیر فرودگاه های کردستان بیان کرد: امنیت مسافران در اولویت کاری فرودگاه است و زمانی که هوا مه آلود یا متناسب با شرایط پرواز نباشد لغو پرواز ها در دستور کار قرار می گیرد.
کلوندی یادآور شد: با توجه به اطلاعات دریافت شده از هواشناسی استان فردا به دلیل خروج سامانه بارشی از استان پروازها همچون گذشته انجام می شود.
۵۰۰ مسافر گرفتار در برف نجات پيدا كردند
مدير راهداری اداره كل راه و شهرسازی کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعيت راه هاي اين استان گفت: ۵۰۰ مسافر گرفتار در برف امشب و صبح امروز در محورهای مواصلاتی استان کردستان توسط راهداران نجات یافتند.
محمد راشد مدرس گرجی افزود: هم اکنون راه ۳۰۰ روستای استان کردستان به دلیل بارش برف سنگین و کولاک بسته شده است.
وی با اشاره به کولاک و مه گرفتگی در محورهای مواصلاتی کردستان گفت: به رانندگانی که قصد تردد از این محورها را دارند توصیه می شود از زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات ایمنی استفاده و با رعایت احتیاط و سرعت مجاز رانندگی کنند.
مدير راهداری اداره كل راه و شهرسازی کردستان اظهار داشت: مسافران می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های استان کردستان با شماره تلفن ۰۸۷۱۲۲۶۵۰۸۶ تماس بگیرند.
 

شناسه خبر : 9805

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =