خانه / سیاسی / پروژه تونل انقلاب سنندج افتتاح شد

پروژه تونل انقلاب سنندج افتتاح شد

سنندج – همزمان با سفر رئیس جمهمور به استان کردستان پروژه تونل انقلاب شهر سنندج افتتاح و به بهربرداری رسید.

 افتتاح پروژه تونل انقلاب شهرستان سنندج همزمان با سفر دوم رئیس جمهور و جمعی از هیات دولت به استان کردستان بعد از ظهر امروز برگزار شد.
در این مراسم که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان و جمعی مسئولین و مردم برگزار شد، رئیس جمهور از طریق پوشش ویدیو کنفرانسی این پروژه را افتتاح کرد.
این پروژه به دو قسمت تونل و باکس بتنی که هر کدام به طول ۱۶۰ و ۶۰ متر تقسیم می شود.
دهانه تونل پس از اجرای لاینینگ بتنی ۱۳.۴۰ متر است که ۱۲ متر آن به صورت سواره و ۰.۷ متر آن به پیاده رو در طرفین تونل تقسیم شده است.
به دلیل افزایش ارتفاع تونل به باکس امکان عبور خیابان کاوه از روی باکس با احداث یک رمپ با قوس به طول ۴۱ متر و با شیب حدود ۱۷ درصد میسر گردیده است.
حذف پیچ حادثه حیز خیابان انقلاب، کنترل هوشمند ترافیک در ساعات مختلف شبانه روز و روان سازی ترافیک در محور خیابان انقلاب و خیابان های اطراف از اهداف احداث این پروژه بوده است.
در احداث این پروژه ۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاکبرداری تونل و ۲۰ هزار متر مکعب خاک برداری جانبی، ۹۸۱ تن آرماتور بندی، هشت هزار و ۱۰۰ متر مکعب بتن ریزی، ۵۲ عدد تیر بتنی پیش ساخته، هشت هزار متر مربع آسفالت، ۷۲۰ متر مربع نما، ۲۰۰ متر طول لوله کشی جهت سیستم اطفای حریق۲۷۱ عدد پروژکتور بخار سدیم ۲۵۰ و ۳۰۰ وات صورت گرفته است.
پروژه تونل انقلاب شهرستان سنندج با کارفرمایی شهرداری سنندج، نظارت معاونت فنی و عمرانی شهرداری و پیمانکاری شرکت ساختمانی معتبر و در کل با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان افتتاح و به بهربرداری رسید.

شناسهٔ خبر: ۳۹۳۸۹۲۹ – شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۸:۲۸

شناسه خبر : 11993

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =