خانه / سیاسی / پس از دیدار با لیلا زانا و سرّی ثریا؛ دو درخواست مهم اوجالان از مسعود بارزانی

پس از دیدار با لیلا زانا و سرّی ثریا؛ دو درخواست مهم اوجالان از مسعود بارزانی

رهبر زندانی پ.ک.ک نامه‌ای برای رییس اقلیم کردستان عراق نوشته و قرار است این نامه طی روزهای آتی از سوی دو نماینده ی کُرد ترکیه به اربیل برده شود.

 
رهبر زندانی پ.ک.ک نامه‌ای برای رییس اقلیم کردستان عراق نوشته و قرار است این نامه طی روزهای آتی از سوی دو نماینده ی کُرد ترکیه به اربیل برده شود.
به گزارش کردپرس، بعدازظهر امروز در چهارچوب مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک و برای پانزدهمین بار، هیات نمایندگان کُرد اجازه یافتند که در جزیره ی ایمرالی با عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک دیدار کنند.
دفتر مرکزی حزب صلح و دموکراسی ترکیه (BDP) در آنکارا در خبر کوتاهی که نسخه ای از آن را برای کردپرس ارسال نموده، در مورد دیدار امروز نوشته است: «در دیدار دو ساعت و نیمه ی امروز، مسائل مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جناب اوجالان در این دیدار اعلام کرد که نامه ای برای جناب مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق نوشته و این نامه را به وزارت داگستری ترکیه تحویل داده است تا پس از بررسی، نامه در اختیار لیلا زانا و سری ثریا اُندر قرار گرفته و به اربیل برده شود. وی در این نامه از رییس اقلیم درخواست کرده که از کردهای سوریه حمایت کند و برای برگزاری کنگره ی ملی کُرد نیز اقدام کند. وی همچنین اعلام کرد که مذاکرات صلح اهمیت ویژه ای دارد و دولت ترکیه نباید این مقطع سیاسی مهم را قربانی منافع زودگذر انتخاباتی کند».
اوجالان در این دیدار به لیلا زانا و سری ثریا اطلاع داده که به زودی چند هیات سیاسی با وی ملاقات می کنند. صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی نیز در دیدار با خبرنگاران اعلان کرد که طی روزهای آتی هیات هایی از روزنامه نگاران و فرزانگان صلح با اوجالان دیدار می کنند.

شناسه خبر : 19579

این خبر رو هم ببینید

جشنواره فیلم کُردی «مسکو» با فیلمی از مبازره زنان کُرد علیه داعش آغاز می شود

نخستین دوره جشنواره فیلم کُردی «مسکو» با اکران فیلم‌ سینمایی «دختران خورشید» به کارگردانی «اِوا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =