خانه / سیاسی / پس از مخالفت با قانون پیشنهادی ترامپ صورت گرفت: اِعلان جنگ دونالد ترامپ علیه «جمهوریخواهان محافظه‌کار»

پس از مخالفت با قانون پیشنهادی ترامپ صورت گرفت: اِعلان جنگ دونالد ترامپ علیه «جمهوریخواهان محافظه‌کار»

رئیس جمهور آمریکا گفت که در صورت عدم حمایت جمهوریخواهان محافظه‌کار از دستورکار پیشنهادی وی، جمهوریخواهان باید در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۱۸ «با آنان مقابله نمایند».

روزنامه «نیویورک تایمز»؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه با اِعلان جنگ علیه جمهوریخواهان محافظه کارِ عضو «کمیته آزادی مجلس نمایندگان» اظهار داشت که در صورت عدم حمایت این گروه از محافظه کاران از دستور کار پیشنهادی وی، اعضای حزب جمهوریخواه آمریکا باید در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۱۸ «با آنان مقابله نمایند».
ترامپ صبح روز پنج شنبه در واکنش به ممانعت این گروه از محافظه کاران از الغای قانون «مراقبت‌های مقرون به صرفه» پیشنهاد شده از سوی وی، در پیامی توئیتری نوشت: «کمیته آزادی در صورت عدم همراهی با گروه [جمهوریخواهان] به کل دستور کار جمهوریخواهان لطمه خواهد زد».
در ادامه این پیام توئیتری آمده است: «ما [جمهوریخواهان] باید در [انتخابات میان دوره‌ای] ۲۰۱۸ با آنان و دموکرات‌ها مقابله کنیم».
این اعلان جنگ نشان‌دهنده حمایت ترامپ از جمهوریخواهانی است که در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۱۸ با قانونگذاران هم حزبی ولی مخالف او رقابت خواهند کرد؛ موضعی که از پشتیبانی «استیو بانون» استراتژیست اصلی ترامپ نیز برخوردار است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۴۱۶۴۷ – پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ – ۲۲:۳۹

شناسه خبر : 11961

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هشت =