خانه / سیاسی / پلاک عربستان بر ماشینهای داعش/ تعداد تروریستهای خارجی

پلاک عربستان بر ماشینهای داعش/ تعداد تروریستهای خارجی

سوان گروپ اعلام کرد: بیشتر فرماندهان گروه تروریستی داعش را خارجی ها تشکیل می دهند. تعداد جنگجویان خارجی که طی سه سال گذشته وارد سوریه شدند بیش از ۱۲ هزار نفر بوده است

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳ – ۱۲:۰۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر براساس گزارش موسسه سوان گروپ  آمریکا ، بیشتر فرماندهان داعش در عراق و سوریه از جنگجویان خارجی هستند که از ۸۱ کشور آمده اند .
مرکز مطالعات سووان گروپ که مرکز آن در نیویورک آمریکا است:  در گزارشی با عنوان « جنگجویان خارجی در سوریه» اعلام کرد  تعداد‌ این ۱۲ هزار جنگجوی خارجی که طی سه سال وارد سوریه شده اند از تعداد جنگجویانی که پیش از اشغال ده ساله افغانستان توسط شوروی سابق به افغانستان اعزام شدند، بیشتر است .
در این گزارش تاکید شده است: این جنگجویان خارجی که از ۸۱ کشور و از پنج قاره وارد سوریه شدند بیشتر از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا هستند .
بر اساس اطلاعات به دست آمده از نیروهای امنیتی کشورهای مختلف ، تعداد جنگجویان تونسی سه هزار نفر ،  سعودی سه هزار نفر ،‌ مغربی ۱۵۰۰ نفر و الجزایری ۲۰۰ نفر  و از توابع کشورهای مختلف غیر عربی از فرانسه ۷۰۰ نفر، انگلیس ۴۰۰ نفر ،‌روسیه ۸۰۰ ، ترکیه ۴۰۰ ،‌استرالیا ۱۵۰ نفر ،‌دانمارک ۱۰۰و آمریکا ۷۰ نفر جنگجو در سوریه حضور دارند .
تا کنون بحثهای زیادی در خصوص حامیان مالی و پشتیبانان این تروریستها مطرح بوده که شواهد میدانی نشان از حمایت برخی کشورهای منطقه از جنایتهای این تکفیریها دارد.
گزارشها همچنین حاکی است شش درصد گروه داعش از اروپا آمده اند و اغلب از کسانی هستند که جدیدا به رهروان این گروه پیوسته اند.سایت کرد نور: نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید.

شناسه خبر : 19019

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هجده =