خانه / اجتماعی / پلیس اروپا هشدار داد؛ احتمال سوء استفاده جنسی از ۲۷۰۰۰۰ کودک پناهنده در اروپا

پلیس اروپا هشدار داد؛ احتمال سوء استفاده جنسی از ۲۷۰۰۰۰ کودک پناهنده در اروپا

کردپرس، سرویس جهان- آژانس اطلاعات جنایی اتحادیه اروپا هشدار داده است که حداقل ۱۰۰۰۰ کودک از ۲۷۰۰۰۰ کودک آواره ای که در سال گذشته به همراه افراد نزدیک و یا بدون داشتن همراه بر اثر جنگ و درگیری به اروپا پناهنده شده بودند، ناپدید شده اند. باندهای پان- اروپایی کودکان پناهنده از مناطق جنگ زده را هدف سواستفادۀ جنسی و بردگی قرار داده اند.

به گفته ی آژانس اطلاعات جنایی اتحادیه اروپا حداقل ۱۰۰۰۰ کودک پناهندۀ بی سرپرست پس از ورود به اروپا ناپدید شده اند. بیم آن می رود که بسیاری از آن ها به دست سندیکاهای سازمان یافته قاچاق افتاده باشند.
در تلاش های اولیۀ آژانس های مجری قانون جهت بررسی یکی از نگران کننده ترین جنبه های بحران مهاجرت، رئیس این گروه که از اعضای یوروپل می باشد، به آبزرور گفت که هزاران نفر از افراد آسیب پذیری که پایین تر از سن قانونی هستند پس از ثبت نام در مراجع دولتی ناپدید شده اند.
برایان دونالد گفت که فقط در ایتالیا ۵۰۰۰ کودک ناپدید شده اند، در سوئد نیز ناپدید شدن ۱۰۰۰ نفر دیگر گزارش شده است. وی هشدار داد که  یک «ساختار جنایی» پان-اروپایی  پیچیده در حال حاضر پناهندگان را مورد هدف قرار داده است. « غیر معقول نیست که بگوییم ما در جستجوی بیش از ۱۰۰۰۰ کودک هستیم. همۀ آنها مورد سوء استفادۀ جنایی قرارنگرفته اند؛ ممکن است برخی به خانواده ها سپرده شده باشند. ما نمی دانیم که آن ها کجا هستند، چه کار می کنند و با چه کسی هستند.»  
مشکلات کودکان پناهنده بی سرپرست یکی از مهم ترین مسائلی است که در بحران مهاجرت پدید آمده است. هفته گذشته اعلام شد که انگلیس کودکان بی سرپرست بیشتری را از سوریه و دیگر مناطق جنگی را می پذیرد. به گفتۀ صندوق نجات کودکان، حدود۲۶۰۰۰ کودک بی سرپرست درسال گذشته وارد اروپا شده اند. پلیس اروپا که دارای ۹۰۰ نفر نیروی قوی از تحلیلگران اطلاعاتی و افسران رابط پلیس است، معتقد است که ۲۷ درصد از هر یک میلیون مهاجری که در سال گذشته وارد اروپا شده اند، پایین تر از سن قانونی بودند.
دونالد با اشاره به این که رقم ۱۰۰۰۰ نفر به احتمال زیاد تخمینی محافظه کارانه از تعداد واقعی افراد زیر سن قانونی بی سرپرستی باشد که از زمان ورود به اروپا ناپدید شده اند، گفت، « چه آنها ثبت نام کرده باشند یا نه، ما داریم در مورد ۲۷۰۰۰۰  کودک صحبت می کنیم. همۀ آن ها بی سرپرست نبوده اند اما شواهدی نیز وجود دارد که بخش بزرگی  از آن ها ممکن است بی سرپرست بوده باشند.»
در ماه اکتبر مقامات ترلبورگ در جنوب سوئد اعلام کردند که درحدود ۱۰۰۰ نفر از کودکان پناهندۀ بی سرپرستی که در ماه گذشته وارد این شهر بندری شده اند، ناپدید شده اند. در روز سه شنبه یک گزارش مجزا دوباره از سوئد هشدار داد که بسیاری از پناهندگان بی سرپرست ناپدید شده اند و این که « اطلاعات بسیار کمی در مورد آنچه پس از ناپدید شدنشان اتفاق می افتد وجود دارد.»
 
یک ساختار و یا سازمان جنایی کامل در طی ۱۸ ماه گذشته جهت سواستفاده از جریان مهاجرت شکل گرفته است.
در انگلستان تعداد کودکان پناهجویی که بلافاصله پس از ورود به این کشور ناپدید شده اند از سال گذشته دو برابر شده است و این امر سبب ایجاد نگرانی از این بابت شده است که آنها نیز مورد هدف گروه های جنایتکار قرارگرفته اند.
ماریانا برکت از سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) گفت: « کودکان بی سرپرست از مناطق جنگی آسیب پذیرترین افراد هستند. آن ها کسانی هستند که بدون مراقبت والدین یا توسط خانواده هایشان به اروپا فرستاده شد اند تا خانواده نیز بعدا به آن ها بپیوندند و یا با اعضای خانواده های دیگر فرار کرده اند.»
دونالد تایید می کند که پلیس اروپا شواهدی دریافت کرده مبنی بر این که برخی از پناهندگان کودک بی سرپرستی که وارد اروپا شده اند مورد سوء استفادۀ جنسی واقع شده اند. وی گفت: در آلمان که مقصد رایج پناهندگان و مهاجران است و در مجارستان که یک کشور مهم  برای انتقال مهاجران است  تعداد زیادی از جنایتکاران دستگیر شده اند که از مهاجران سوء استفاده می کرده اند. وی گفت، « یک ساختار جنایی کامل در طی ۱۸ ماه گذشته جهت سواستفاده از جریان مهاجرت شکل گرفته است. زندان هایی در در آلمان و مجارستان هستند که که اکثریت قریب به اتفاق افراد دستگیر شده در آن ها با فعالیت های جنایی مربوط به  بحران مهاجرت مرتبط هستند. »
آژانس پلیس نیز اطلاعاتی را دربارۀ  ارتباطات بین باندهای سازمان یافته که به قاچاق پناهنده گان به اتحادیه اروپا کمک کمی کنند و باندهای قاچاق انسانی که  آن ها را جهت سواستفادۀ جنسی و بردگی به کار می گیرند ثبت کرده است. وی گفت که باندهای جنایتکار سابق داری که در قاچاق انسان دست داشته  و هویت آن ها در پایگاه داده های فنیکس این آژانس ثبت شده است در حال حاضر به جرم سوءاستفاده از پناهندگان دستگیر شده اند.»
دولاند گفت: « آنهایی که پیش تر در قاچاق انسان فعال بوده اند در حال حاضر در پروند های مرتبط با قاچاق مهاجران دیده می شوند.»
پلیس اروپا در مسیر بالکان مدارکی را از سازمان های کار بدست آورد که خواستار ملاقات با آژانس های اجرای قانون، خصوصا، برای بحث بر سر کودکانی که ناپدید می شوند بوده است. “نگرانی آنها در مورد تعداد کودکان بی سرپرست است. آنها خواستار کمک در شناخت این امر هستند که این کودکان چگونه شناسایی شده و سپس به ساختارها و یا سازمان های جنایی آورده می شوند. آنها به صورت روزانه این کار را انجام می دهند، آنها پیش ما آمده اند چرا که آن را مشکلی بزرگ می دانند. وی با بیان این که بسیاری از کودکان پناهنده ای که ناپدید شده اند میان مردم (عموم) مخفی خواهند شد به مردم هشدار داد که هوشیار باشند. « این بچه ها درون جامعه هستند اگر آنها مورد آزار قرار می گیرند در همین جامعه اتفاق افتاده است. آنها در وسط جنگل نگه داشته نشده اند گرچه فکر می کنم برخی از آن ها شاید در چنین وضعیتی باشند، اما آنها درون جامعه هستند، دیده می شوند. به عنوان یک جامعه ما باید هوشیار باشیم».
اروپا در رویکرد پر هرج و مرج به بحران مهاجرت در هفتۀ گذشته خواستار حذف یونان از مرزهای باز منطقه شنگن شده است. یک مقام ارشد سازمان ملل متحد این اقدام را به عنوان « نهایت سقوط » در رویکرد اتحادیه اروپا توصیف کرده است.
پیتر ساترلند، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور مهاجرت در آبزرورنوشت: چنین حرکتی « مطمئنا یونان را تبدیل به مکانی باز برای هزاران نفر از پناهجویان خواهد کرد. این ایده غیر انسانی و نقض آشکار اصول اساسی اروپا است».
کد مطلب: ۱۰۰۰۵۷  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۱  |  ساعت: ۲۳ : ۲۸لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6985

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =