پلیس به موتورسواران سقزی کلاه ایمنی اهدا کرد

 فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز با اشاره به اینکه، ۷۰ درصد علت مرگ و میر موتورسواران ضربه، به سر است گفت: تنها با داشتن یک کلاه ایمنی استاندارد می‌توان از این مرگ‌ها جلوگیری کرد.
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، به منظور تشویق موتور سواران به استفاده از کلاه ایمنی پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز، صبح امروز تعدادی کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران شهرستان سقز توزیع کرد.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز در مراسمی که همین منظور در میدان ازادی سقز برگزار شد هدف از این کار را تشویق موتورسواران به استفاده از کلاه ایمنی عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه در سقز بیشتر موتور سواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند.
سرگرد غلامرضا صدفی با بیان اینکه، موتورسیکلت، وسیله‌‌ای ارزان و کم حجم است که به سبب مصرف اندک بنزین بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است،گفت: متاسفانه به جنبه آسیب ‌پذیری این وسیله نقلیه توجه چندانی نشده و از دیگر سو جمعیت میانسال از آن به لحاظ نبود استانداردها آنطور که باید استفاده نمی‌کنند.
وی گفت: گرچه در سال‌های اخیر به علت افزایش آمار تصادفات منجر به جرح و فوت موتورسواران، قوانین سخت تر و پیشگیرانه‌‌ای برای این وسیله نقلیه تعریف شده اما چندان راهگشا نبوده است.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز ضربه مغزی را علت اصلی مرگ موتور سواران دانست و اظهار کرد: هدف پلیس از اعمال قوانین سخت در خصوص موتور سواران تنها به خاطر حفظ جان آنان است.
وی با اشاره به اینکه، ۷۰ درصد علت مرگ و میر موتورسواران ضربه، به سر است گفت: تنها با داشتن یک کلاه ایمنی استاندارد می‌توان از این مرگ‌ها جلوگیری کرد.
صدفی افزود: استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی، احتمال مرگ را ۴۰ درصد و احتمال آسیب شدید وارده به سر را تا ۷۰ درصد کم می‌کند.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز گفت: در راستای برنامه های هفته ایمنی راه‌ها و بر اساس مصوبات کمیته بین بخشی، تعداد ۴۰ عدد کلاه ایمنی از سوی راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز با همکاری شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، حمل و نقل و پایانه و نیز شرکت بیمه رازی به موتور سواران بدون کلاه ایمنی در سقز اهدا شد

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *