خانه / سیاسی / پوتین در دیدار ولایتی: روابط روسیه و ایران راهبردی و استراتژیک است

پوتین در دیدار ولایتی: روابط روسیه و ایران راهبردی و استراتژیک است

رئیس جمهور روسیه در دیدار رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک کشورمان بر روابط راهبردی و استراتژیک تهران – مسکو تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک که در مسکو به سر می برد روز چهارشنبه ۱۴ بهمن ماه با پوتین رییس جمهور روسیه دیدار و آخرین وضعیت همکاری های دو جانبه و منطقه ای را مورد گفتگو قرار داد.
در این دیدار رییس جمهور روسیه ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط راهبردی دو کشور گفت: ضروری است همکاری ها در تمامی زمینه ها گسترش یافته و از همه ظرفیت ها در این جهت بهره برداری شود.
ولایتی هم در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات رییس جمهور روسیه، به دیدگاه مقام معظم رهبری در نگاه به شرق و توسعه همکاری ها با روسیه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و روسیه در جهت تنظیم روابط راهبردی و استراتژیک گام بر می دارند و این مسیر بازگشت ناپذیر در توسعه و گسترش همکاری های راهبردی و استراتژیک می تواند به ایجاد ثبات و صلح در منطقه و عرصه بین المللی کمک نماید.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک که به دعوت موسسه تحقیقات استراتژیک روسیه به این کشور سفر کرده است علاوه بر شرکت در کنفرانس همکاری های ایران و روسیه در شرایط نوین ژیوپلتیک،با مقامات عالی این کشور از جمله دستیار ارشد رییس جمهور، نماینده ویژه رییس جمهور در امور سوریه، دبیر شورای امنیت ملی، رییس و اعضا کمیته بین الملل دوما و برخی دیگر از مقامات دیدار و در خصوص روابط دو جانبه، منطقه ای و بین المللی به تبادل نظر پرداخت.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۱۷۷۵ – پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۹:۵۱
 
 
 
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14303

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =