خانه / سیاسی / پیام آمریکا به ایران درباره تحریم ها !

پیام آمریکا به ایران درباره تحریم ها !

یک کارشناس سیاست خارجی گفت: آمریکا با اعمال دور تازه تحریم‌ها علیه کشورمان می‌خواهد نشان دهد که در صورت عدم توافق نهایی، ایالات متحده می‌تواند به تحریم‌های بیشتری فکر کند.

به گزارش افکارنیوز، “علیرضا داوری” با اشاره به تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این تحریم‌ها بر اساس چهارچوبی است که ازسوی کنواسیون‌های آمریکا تعریف شده و نه تنها هیچ تحریمی کم نشده، بلکه اضافه‌تر هم شده است .
وی در ادامه گفت: آن‌ها با این اقدام می‌خواهند به ایران نشان بدهند که در صورت عدم توافق، ایالات متحده می‌تواند به تحریم‌های بیشتری فکر کند.
این کار‌شناس سیاست خارجی تصریح کرد: ایران، ایالات متحده آمریکا و ۱+۵ مصمم به خروج از این بن‌بست به صورت نهایی هستند و تحریم‌های اخیر تاثیری بر روند مذاکرات نخواهد گذاشت .
وی با توجه به دیپلماسی تعامل با دنیا دکتر روحانی و سیاست لبخند وزیر امور خارجه کشورمان اظهارداشت: این اقدامات به شکل اساسی، بسیاری از بارهای افکار عمومی و جنجال‌های رسانه‌ای را علیه کشورمان کم کرده است.
داوری با بیان اینکه تحریم‌های جدید آمریکا یک مانور تبلیغاتی خاص است، گفت: بگذارید مشخص شود کاخ سفید و اوباما چه سیاستی را در قبال ایران دنبال می‌کنند چراکه رئیس جمهور آمریکا هم صددرصد موافق برقراری‌ یک توافق اساسی بین ایران و آمریکا و ۱+۵ است .
این کارشناس سیاست خارجی اظهار داشت: من به ادامه مذاکرات خوشبین و مطمئن هستم آن‌ها به یک توافق خاص دست پیدا خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه نقطه عطف این مذاکرات دیدار آتی معاونین وزارت خارجه ایران و آمریکا در نیویورک است، اظهار داشت: امیدوارم در سفر هیئت کشورمان به آمریکا شاهدحل شدن این قضیه برای همیشه باشیم.
این کارشناس سیاست خارجی گفت: در واقع دستگاه دیپلماسی آمریکا دست خود شخص رئیس جمهور است اما تحریم‌های اخیر نشانگر این واقعیت است که حرکت‌های اقماری، جانبی، حاشیه‌ای و فردی به رئیس‌جمهور آمریکا فشار می‌آورد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این اقدامات تاثیری بر روند مذاکرات نخواهد گذاشت و امیدواریم خروجی این مسئله را بزودی شاهد باشیم.
گفتنی است؛ دولت امریکا روز جمعه اعلام کرد که چند شهروند و شرکت ایرانی را به فهرست تازه تحریم‌های یکجانبه خود علیه جمهوری اسلامی ایران افزوده است.

شناسه خبر : 17899

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =