پیام اوجالان در مورد مذاکرات صلح

رهبر زندانی پ.ک.ک در دیدار با سه نماینده ی کُرد در مورد مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک اظهار نظر کرد

 گزارش خبرگزاری کردپرس، پروید بولدان، ادریس بالوکن و سری ثریا اُندر سه نماینده ی کُرد عضو حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) امروز در زندان جزیره ی ایمرالی و در دیدار چهار ساعته با عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک، جویای نظرات او در مورد تصمیمات جدید دولت داوداوغلو در مورد مذاکرات صلح شدند.
این هیات سه نفره که نامه ی محرمانه ای را از سوی آنکارا به کوهستان قندیل برده و آن را به سران پ.ک.ک تحویل داده بودند، در دیدار با اوجالان نظرات مسئولین پ.ک.ک در مورد تصمیمات دولت ترکیه را با او در میان نهادند.
حزب دموکراتیک خلق ها در بیانیه ای که نسخه ای از آن را برای کردپرس ارسال نموده، بدون اشاره به مفاد نظرات سران پ.ک.ک، درباره ی  پیام های اوجالان در ملاقات امروز نوشته است:«در دیدار چهار ساعته با جناب اوجالان، وی ضمن اشاره به حساسیت های مقطع کنونی مذاکرات صلح، اعلام کرد که رویکرد دولت ترکیه با شخص وی یک رویکرد ابزاری و واسطه ای است و این نگرش نمی تواند به صلح و تفاهم کمک کند و باید تغییراتی در این خصوص ایجاد شود. جناب اوجالان ضمن ابراز تاسف و تسلیت از کشته شدن برخی از شهروندان در درگیری های اخیر، اعلام کرد که طرفین باید مسئولیت ها و وظایف خود را به درستی به جای بیاورند و مراقب باشند که اقدامات خرابکارانه، مذاکرات را به سوی بن بست سوق ندهد».
اوجالان در پایان سلام های خود را به مدافعین کُرد سوری در کوبانی نثار کرده و مقاومت آنان در برابر داعش را یک حماسه ی بزرگ قلمداد کرده است.
گفتنی است پیش تر اوجالان اعلام کرده بود که تا روز پانزدهم اکتبر به دولت ترکیه فرصت می دهد که گام هایی جدی در مسیر مذاکرات صلح بردارد. در همین حال رسانه های ترکیه اعلام کرده اند که دولت داوداوغلو بسته ی جدیدی برای تفاهم با سران پ.ک.ک تدوین کرده و نسخه ای از آن را به قندیل ارسال نموده و هم اکنون در خصوص آخرین تغییرات این بسته، مذاکراتی بین دولت و اوجالان در جریان است.
 
کد مطلب: 72046  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۹  |  ساعت: ۲۲ : ۳۵

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *