پیام داعش به فلسطینیان؛ ما با اسرائیل نمی جنگیم!

تروریست های بعثی – تکفیری داعش، با تشریح علت نجنگیدنشان با رژیم صهیونیستی، ضمن افشای ناخواسته ریشه و ماهیت خود به عنوان دست پرورده صهیونیزم، تلاش کردند خود را یگانه منجی مسلمانان معرفی کرده و مخالفان دولت های خائن عرب را نیز به خود جذب کنند

تروریست های بعثی – تکفیری داعش، با تشریح علت نجنگیدنشان با رژیم صهیونیستی، ضمن افشای ناخواسته ریشه و ماهیت خود به عنوان دست پرورده صهیونیزم، تلاش کردند خود را یگانه منجی مسلمانان معرفی کرده و مخالفان دولت های خائن عرب را نیز به خود جذب کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تروریست های مدعی برپایی خلافت در سرزمین های اسلامی، همزمان با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار فلسطینیان، اعلام کرد؛ جنگی با اسرائیل ندارد و فلسطین را حضرت مسیح آزاد خواهد کرد.
صفحات داعش در تویتر، از صبح امروز بطور هماهنگ شروع به انتشار مطالبی درباره علت نجنگیدن با رژیم صهیونیستی کردند و مدعی شدند حتی صلاح الدین ایوبی نیز، ابتدا شیعیان را قتل عام کرد و پس از براندازی حکومت علوی ها در مصر، راهی فلسطین شد.
دست پروده های صهیونیزم که در سایه هیاهو و جنجال آنها، رژیم صهیونیستی مرحله جدیدی از کشتار فلسطینیان و غصب زمین های آنان را آغاز کرد، برای توجیه اینکه چرا تاکنون قدمی برای فلسطین برنداشته اند و خطری از جانب آنها اشغالگران را تهدید نمی کند، ضعف، سستی، زبونی و خیانت سران تن پرور کشورهای عربی را دست آویز قرار داده و تلاش کرده اند، پلشتی خود را پشت پلیدی شیوخ پنهان کنند.
عجیب ترین توجیه داعش، در بیانیه ای که دیروز منتشر شد دیده می شود. در این بیانیه، اقدامات داعش، آشکارا به آخرالزمان و دوران ظهور ربط داده شده و ضمن گزینش و تحریف برخی روایات آخرالزمانی به منظور تثبیت خلافت خود، تصریح شده که ” منظور از این که قیام به قدس می رسد، معنی اش این نیست که بیت المقدس، پایتخت قیام و خلافت خواهد بود، بلکه بارها اشاره شده که مسیح – علیه السلام – در آنجا ظهور خواهد کرد و دولت یهودی سرنگون می شود، بنابراین خودبخود دامنه خلافت به فلسطین نیز کشیده می شود.”
رسانه های تبلیغاتی داعش، از مدت ها پیش با تاکید بر قیام مردانی با پرچم های سیاه، اتحاد مجاهدانی از جنوب خراسان (افغانستان) و جزیره العرب با عراق و شام، فتح موصل و … تلاش می کنند منجی بودن خود را بر اساس روایات، القا کنند.
یک روز پس از انتشار این مقاله، انتقاداتی از سوی مفتی های وهابی مطرح و باعث شد داعش اعلام کند که این فقط یک مبحث علمی! درباره خلافت بوده و موضع رسمی شورای فرماندهی دولت اسلامی نیست.
 
چرا داعش با اسرائیل نمی جنگد؟
در این میان شبکه سی ان ان امریکا، با انتشار کلیدی ترین بهانه ها، نحوه توجیه نجنگیدن با رژیم صهیونیستی را به مبلغان داعش آموزش داد و بلافاصله صفحات داعش در تویتر پر شد از توضیحات و توجیهاتی که محورهای آن در سی ان ان منتشر شده بود. جالب آنکه سایر رسانه های عمده و جریان ساز امریکایی نیز به سرعت به میدان آمده و مثل همیشه با قراردادن تریبون بین المللی در اختیار تروریست ها، توجیهات داعش را در سطح وسیعی بازتاب دادند.
سی ان ان از قول سران داعش، در پاسخ به این سوال که چرا هیچ قدمی برای جنگ با اسرائیل بر نمی دارید و فقط جوانان عراق و سوریه را می کشید؛ نوشت: جواب نخست در قران است که جنگ با منافقان را اولی تر از جنگ با کفار دانسته و جواب دوم نزد خلیفه اول است که جنگ با مرتد ها را بر فتح بیت المقدس ارجح دانست.
پاسخ دیگر نزد صلاح الدین ایوبی است که قبل از جنگ برای قدس، با شیعیان مصر و شام جنگید و تا رسیدن به قدس بیش از پنجاه جنگ را پشت سر گذاشت. او می گفت: من با نصارا نمی جنگم، وقتی پشت سرم رافضی ها قرار دارند.
سی ان ان به عنوان تریبون داعش تاکید کرد: ما قدس را آزاد نخواهیم کرد تا زمانی که بت های آل نفت (آل سعود)، آل صباح، آل نهیان و آل خلیفه را نابود نکرده ایم.
 
وابستگی تکفیری ها به قطر
* در میان بت هایی که داعش تهدیدشان کرده خبری از آل ثانی، خانواده حاکم بر قطر نیست.
 
 
نمونه توجیهات داعش برای نجنگیدن با رژیم صهیونیستی:
 
نظر داعش درباره غزه
* چرا درباره غزه حرف می زنید اما درباره مسلمانانی که در یمن کشته می شوند نمی گویید؟ کشتار هواپیماهای یهودی با امریکایی ها فرق دارد؟
* جنگ با مرتدها، اولی تر از جنگ با یهود و کفار است.
* دولت اسلام ده سال است بوجود آمده و بخش های زیادی از عراق و شام را از دست رافضی ها و نصاری ها درآورده، اما حاکمان عرب طی صدها سال حکومت، یک اینچ زمین را هم از یهود پس نگرفته اند.
* ما آزاد نمی کنیم قدس را تا زمانی که حرمین را آزاد نکرده ایم و با یهود نمی جنگیم تا زمانی که نگهبانان یهود را در دولت های عربی از بین نبرده ایم.
* برای چه از دولت اسلام می خواهید که با یهود بجنگد؟ اگر خوب است چرا از حاکمان خود نخواسته اید؟
* از ما می پرسند چرا یهود را گذاشته و با دیگران می جنگید؟ ما هم یک سوال داریم؛ شما چرا یهود و روافض و نصارا را گذاشته و با ما می جنگید؟
* می گویند چه مشکلی دارید که با اسرائیل نمی جنگید؟ مشکل ما این است که شما (حاکمان عرب) از اسرائیل محافظت می کنید. جنگ با شما، لازمه جنگ با اسرائیل است.
* اینقدر نگویید غزه زیر آتش است. ما چطور به کمک فلسطینیان برویم وقتی دولت های شما در مصر و اردن آنجا را محاصره کرده و در سر مسیر ما قرار دارند؟
 
دوستی داعش با اسرائیل
 
 
کارشناسان سیاسی معتقدند افسران سابق حزب بعث که قدرت اصلی را در فرماندهی داعش دارند، از وابسته بودن به برخی شیوخ تن پرور خلیج فارس منزجر هستند و بسیاری از آنها، همچنان آل سعود را خائن به حزب بعث و صدام می دانند. این عقیده در میان بخشی از بدنه جدید داعش نیز رواج یافته است.
سایر اعضای شورای فرماندهی داعش نیز، با وجود برخورداری از حمایت های شیوخ،  از منفور بودن آنها در میان جوانان به ستوه آمده ی کشورهای عربی با خبرند و تلاش می کنند با تظاهر به دشمنی با این حکام، جوانان مخالف با حکومت های موروثی منطقه را جذب کرده و شیوخ نیز نتیجه این فرایند را، دور شدن مخالفان خطرناک از کاخ های خود می دانند.
روی دیگر تهدیدهای داعش علیه شیوخ عرب، کمرنگ ساختن نقش عربستان سعودی و متحدانش در تاسیس و پشتیبانی از تروریست های تکفیری است. در اغلب تظاهرات و تجمعات ماه های اخیر علیه تکفیری ها در کشورهای مختلف، بویژه نیجریه و شمال افریقا، سخنرانان و رسانه ها، عربستان سعودی را به عنوان متهم اصلی سرزنش می کردند و حاکمان این کشور تلاش می کنند با کنار گذاشتن بی پروایی در حمایت از القاعده، وجه خود در اذهان عمومی جهان را بهبود بخشند.
 
 
 
ترساندن اعراب از داعش
برخی رسانه های عربی نیز معتقدند  علت تهدید داعش علیه شیوخ، اختلاف نظر میان عربستان و امریکا برسر اهداف داعش در عراق است. انس حسن، نوشته است که مقامات سعودی اصرار دارند حاکمان کشور آینده سنی نشین در عراق را آنها باید تعیین کنند و چنانچه کشور جدید تحت نظر قطر یا ترکیه باشد، عربستان دیگر کمکی به پروژه تقسیم عراق نخواهد کرد. اما امریکا نقش ایران و مصر را مهم می داند و نمی خواهد درگیر شود و در حال حاضر تنها می تواند به نوری مالکی فشار بیاورد که کنار رفته و دولت مرکزی عراق سرنگون شود. این نویسنده نزدیک به خاندان سعودی تصریح می کند که عربستان نگران است که امریکا بازهم بطور پنهانی با ایران کنار بیاید و باوجود صرف هزینه های هنگفت توسط عربستان، عراق همچنان دولتی نزدیک به ایران داشته باشد.
برخی عقیده دارند، حمله داعش به عرعر و نیز شلیک سه گلوله توپ به عربستان هشداری امریکایی به آل سعود بوده که جایگاه خود را بشناسند.
 
* ایجاد هرج و مرج و بر هم زدن خطوط، موثرترین شیوه برای غبارآلود کردن فضا و گم شدن مرزهای حق و باطل است. یکی از اهداف هیاهوی رسانه های حامیان تروریست ها کمرنگ شدن خط “مقاومت” و پنهان کردن محور ایستادگی در برابر جرثومه فساد است، وگرنه از طراحان هوشمند سازمان های شیطانی سیا و موساد گرفته تا حاکمان تن پرور و بدوی عرب، به یاد دارند یگانه قدرتی که افتخار به زانو در آوردن ارتش رژیم صهیونیستی را به نام خود ثبت کرده، شیرمردان شیعه حزب الله هستند و در سوریه نیز، مکر شیاطین را نقش بر آب کرده اند.
تکفیری ها، مدعیان نجات سرزمین های اسلامی نیز، بهتر است خود را از روی تخت بیمارستان های صحرایی ارتش رژیم صهیونیستی جمع و جور کنند و در رویای جهادنکاح با پرستاران نظامی نباشند.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *