پیام های داعش برای رهبران اقلیم کردستان در خصوص مبادله اسرا

نماینده دولت اقلیم کردستان در امور آوارگان از ارسال پیامی از سوی رهبران داعش برای رهبر ان اقلیم کردستان در خصوص مبادله اسرا و زندانیان بین طرفین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، نوری سنجاری در گفتگو با خبرگزاری «عراق پرس» گفت: رهبران داعش با ارسال پیامی برای رهبران بلندپایه اقلیم کردستان خواستار مبادله اسرا و زندانیان بین طرفین شدند، ولی رهبران اقلیم این در خواست را رد کردند؛ چرا که رهبران کُرد تصمیم گرفته اند هیچ گفتگویی با عناصر داعش انجام ندهند.
سنجاری با اشاره‌ به‌ گزارشات سازمان اطلاعات عراق اعلام کرده است که ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش از نزدیکان خود خواسته است برای جمع آوری دارائی های این گروه‌ در اقلیم کردستان به اقلیم عزیمت کنند.
وی در این باره‌  افزود: نزدیکان البغدادی از عشیره البدری در شهرهای تکریت و سامراء هستند که با هدف تجارت به استان اربیل رفت و آمد می کنند و هسته های خاموش داعش را در اقلیم کردستان رهبری و تغدیه مالی می کنند.
همچنین تاکید کرد: این اطلاعات را از یکی از افرادی که پیام های البغدادی را به نزدیکانش تحویل داده به دست آورده است.
سنجاری در پایان خبر داد که‌ گروه داعش 5 تن از کارشناسان و مهندسان نفتی عراقی را که از کار در چاه های نفتی تحت سیطره این گروه در بیجی امتناع کرده بودند، اعدام کرده است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *