خانه / سیاسی / پیشرفت‌هایی در مذاکرات حاصل شده است/کری برای ارزیابی گفت‌وگوها به وین سفر می‌کند

پیشرفت‌هایی در مذاکرات حاصل شده است/کری برای ارزیابی گفت‌وگوها به وین سفر می‌کند

جان کری اواسط هفته آینده به وین خواهد رفت تا میزان پیشرفت مذاکرات را مورد بررسی قرار دهد

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ – ۱۰:۳۰
مقام‌های ارشد امریکا اعلام کردند که پیشرفت‌هایی در مذاکرات صورت گرفته اما برخی اختلافات کماکان باقی هستند. جنیفر ساکی سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز گفت: جان کری اواسط هفته آینده به وین خواهد رفت تا میزان پیشرفت مذاکرات را مورد بررسی قرار دهد.
 
به گزارش تسنیم، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای با بیان اظهارات مقامات ارشد آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵  اعلام کرد پیشرفت‌هایی در برخی حوزه‌ها صورت گرفته اما برخی شکاف‌ها هنوز پابرجا هستند.
 
مقام‌های ارشد آمریکا با اشاره به گمانه‌زنی‌های متعدد در رسانه‌ها درباره تمدید مذاکرات بعد از مهلت ۲۴ نوامبرنیز اعللام کردند: بحث تمدید مذاکرات در حال حاضر موضوع مذاکرات نبوده است و نیست.
 
مقامات ارشد امریکا  درباره حصول توافق هسته‌ای تا روز ۲۴ نوامبر (سوم آذرماه) هم اظهار داشتند که این امر، «دشوار اما ممکن» است.
 
جنیفر ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا نیز اعلام کرد وزیر خارجه اواسط هفته عازم وین خواهد شد. وی افزود هنوز روز دقیق سفر کری به وین تعیین نشده است اما این سفر به قصد ارزیابی میزان پیشرفت مذاکرات صورت خواهد گرفت.
 
وی سه شنبه شب در توضیح این خبر افزود : کری فردا (چهارشنبه) را در لندن اقامت خواهد داشت تا در آنجا به رایزنی و مشورت با تیم مذاکره کننده و نیز مقامات وزارت خارجه در واشنگتن، ادامه دهد.
 
سخنگوی وزارت خارجه امریکا افزود جان کری بامداد پنجشنبه عازم پاریس خواهد شد تا در آنجا با سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان و لوران فابیوس همتای فرانسوی خود درباره مذاکرات هسته ای ایران جداگانه ملاقات و گفتگو کند.
 
کری پیش از این در سخنانی در لندن گفته بود: لازم است ایران حداکثر همکاری ممکن را با ما برای اینکه به جهان ثابت کند برنامه هسته ای اش صلح آمیز است به عمل آورد.
 

شناسه خبر : 17085

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =