پیشرفت مذاکرات کند بوده اما از تعداد پرانتزها کاسته شده

پنجمین دورمذاکرات هسته ای ایران و ۱ + ۵ از سه شنبه هفته آینده در وین آغاز می شود. به گفته منابع نزدیک به تیم هسته ای ایران، پیشرفت این دور از مذاکرات بسیار کند بوده اما از تعداد پرانتزها در متن برنامه جامع اقدام مشترک کاسته شده است

زمان انتشار خبر: شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ – ۰۹:۰۴
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، چهارمین دور از مذاکرات هسته ای که با هدف ادامه نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)در وین از چهارشنبه آغاز شده بود ، عصرجمعه پایان یافت.
 
به گفته منابع نزدیک به تیم هسته ای ایران، پیشرفت این دور از مذاکرات بسیار کند بوده اما از تعداد پرانتزها در متن برنامه جامع اقدام مشترک کاسته شده است.
 
گزارش ها همچنین حاکی است، شکاف های قابل تاملی بین طرفین وجود دارد. 
 
در این دور از مذاکرات همچون دورهای پیشین، سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای 1+5 در مذاکرات هسته ای حضور دارد، شرکت داشتند.
 
شایان ذکر است، رئیس جمهور آمریکا نیز لایحه ای را امضا کرد که به کنگره حق بررسی موافقتنامه احتمالی در خصوص برنامه هسته ای ایران را می دهد. این قانون به کنگره این قدرت را می دهد تا موافقتنامه هسته ای با ایران را برای 30 روز بررسی کند و مانع اقدام اوباما به لغو تحریم های کنگره علیه ایران طی آن دوره شود.
 
باراک اوباما همچنین در جمع یهودیان آمریکا در واشنگتن با حمایت از رژیم صهیونیستی گفت: برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای همه گزینه ها روی میز است.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *