پیشرفت 80 درصدی پروژ تقاطع غیرهمسطح قرآن / این پروژه پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید

شهردار سنندج با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح قرآن نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک ورودی و خروجی سطح شهر دارد گفت: در حال حاضر این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با برنامه ریزی صورت گرفته این طرع عمرانی در پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید

کد خبر : ۴۸۴۹
تاريخ :     ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
ساعت :   ۱۰:۲۲:۵۴
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج: شهردار بهمراه جمعی از مدیران شهرداری و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر  از روند تکمیل پروژه تقاطع غیرهمسطح قرآن بازدید نمودند.
 
شهردار سنندج اظهار د اشت: افزایش جمعیت شهرها و بواسطه آن گسترش شهر ها  و همچنین افزایش چشمگیر وسایل نقلیه باعث شده که بسیاری از معابر و خیابانهای اصلی ما جوابگوی تردد خودروها نبوده و باعث بوجود آمدن معضل ترافیک در اکثر خیابانهای سطح شهر شده است.
 
دکتر منوچهر فخری بیان کرد: عمده فعالیتهای عمرانی شهرداری هم در چند سال اخیر در راستای  رفع مشکل ترافیک بوده و چندین پروژه عمرانی نظیر تقاطع غیرهمسطح کوسه هجیج، تونل انقلاب، پارکینگ طبقاتی، کمربندی 36 متری آبیدر و پروژه تعریض پل قشلاق از جمله طرحهای عمرانی این شهرداری بود که نقش بسز ایی در کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر داشته است.
 
وی گفت: یکی از دیگر طرحهای عمرانی شهرداری که نقش بسیار تاثیر گذاری در رفع معضل ترافیک ایفا خواهد نمود، پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان قرآن است.
 
دکتر فخری افزود: پروژه تقاطع غیرهمسطح قرآن  در مجاورت بلوار دکتر حسینی و بلوار مستعضعفین  در محدوده پارک مولوی و همچنین در مسیر محور ورودی سنندج – همدان واقع شده است.
 
وی حذف برخوردهای ترافیکی همسطح در محدوده این تقاطع، روان سازی ترافیک های ورودی و خروجی سطح شهر، کاهش تصادفات و ارتقاء ایمنی، سامان بخشی به یکی از مهم ترین محورهای ارتباطی شهر، تسهیل در ترافیک عبوری و اتصال به کمربندهای اصلی شهر و همچنین ارتقاء سیما و منظر شهری را از جمله مهم ترین کارکردهای اصلی احداث تقاطع غیرهمسطح قرآن برشمرد.
 
دکتر فخری در خصوص مشخصات فنی تقاطع غیرهمسطح قرآن افزود: این تقاطع شامل 4 دهنه پل بتنی 24 متری به عرض 18 متر است  که پایه های کناری و میانی این پل بتن مسلح است.
 
وی طول کل پروژه را 2200 متر اعلام کرد و گفت: تقاطع غیر همسطح قرآن دارای 2 عدد رمپ،4 عدد لوپ و 2 عدد دور برگردان است.
 
شهردار سنندج از پیشرفت 80 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح قرآن خبر داد و گفت: جداره سازی تقاطع قرآن از مصالح مدرن که از عناصر و بناهای تاریخی منجمله پل تاریخی قشلاق الهام گرفته احداث خواهد شد.
 
دکتر فخری عنوان کرد: تاکنون و در راستای تکمیل این پروژه عمرانی عملیاتی نظیر 90 هزار متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی،13 هزار متر مکعب پی کنی،50  هزار متر مکعب راکفیل،160 متر طول حفاری شمع ،1800متر مکعب عملیات بنایی ،810 تن آرماتور بندی ،900 متر مکعب اساس، 4800 متر مکعب بتن در جا و تهیه و نصب 56 عدد تیر بتنی پیش ساخته صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه با این پروژه پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید گفت: امیدواریم با بهره برداری از این تقاطع گام مهمی دیگری در جهت کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر برداشته شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *