خانه / سیاسی / پیشروی مدافعین کُرد به سوی شنگال

پیشروی مدافعین کُرد به سوی شنگال

مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع شنگال از پیشروی چند کیلومتری این نیروها به سوی این شهر و کنترل راه اصلی که به کوهستان شنگال ختم می شود، خبر داد.

راشد داود مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع شنگال در گفتگو با خبرنگار کردپرس اعلام کرد: «هم اکنون جنگ و درگیری میان دولت اسلامی عراق و شام(داعش) و نیروهای مدافع شنگال ادامه دارد و از روز چهارشنبه(۲۸ آبان/ ۱۹نوامبر) این نیروها پیشروی کرده و اعضای داعش در حال عقب نشینی هستند.»
وی افزود: هر یک از روستاهای جامعه بورک، دورد و حکاری از لوث وجود عناصر داعش پاک‌سازی شده و یکی از راه های اصلی ارتباطی با کوهستان شنگال نیز از اشغال داعش خارج شده و از این روی این گروه دیگر نمی توانند به راحتی خود را به کوهستان شنگال برساند.
عناصر داعش در ۳ آگوست ۲۰۱۴ به دنبال عقب نشینی نیروهای پیشمرگ از شنگال و زومار این مناطق را به اشغال خود درآوردند. ساکنان ایزدی این مناطق به کوهستان شنگال و اقلیم کردستان آواره شدند. شمار زیادی از آنها از سوی داعش کشته و زنان و دختران کُرد ایزدی نیز از سوی آنها به کنیزی گرفته شدند و گزارش ها حاکی از خرید و فروش این زنان و تجاوز به آنها از سوی این گروه است.
نیروهای مدافع شنگال از داوطلبین کُرد ایزدی و از سوی جریانات نزدیک به پ.ک.ک تشکیل شده و تاکنون توانسته اند از اشغال کوهستان شنگال توسط داعش که هزاران ایزدی در آن پناه گرفته اند جلوگیری کنند.
 
 
کد مطلب: ۷۳۶۱۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۲۹  |  ساعت: ۱۱ : ۵۰

شناسه خبر : 17075

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =