خانه / سیاسی / پیشروی نیروهای کُرد در شمال حلب علیرغم ادامه حملات ترکیه

پیشروی نیروهای کُرد در شمال حلب علیرغم ادامه حملات ترکیه

منابع نظامی گفتند نیروهای کرد سوریه با وجود گلوله باران مواضع آنها از سوی ترکیه در شمال حلب پیشروی کرده و بخش های زیادی از شهر تل رفعت را از کنترل گروه النصره خارج کرده اند.

به گزارش کردپرس، منابع نظامی به خبرگزاری آرانیوز گفتند شب گذشته نیروهای یگان های مدافع خلق و نیروهای سوریه دموکرات وارد بخشهای زیادی از شهر تل رفعت در شمال حلب شدند.
احمد العمر، سخنگوی نیروهای سوریه دموکرات به آرانیوز گفت: نیروهای ypg نیز با حمایت نیروهای سوریه دموکرات و با وجود ادامه گلوله باران ترکیه جاده مواصلاتی منطقه به سمت ترکیه را که مسیر اصلی تامین نیازهای گروههای تروریستی بود، قطع کنند.
وی افزود: نیروهای کُرد پس از درگیریهای شدید با النصره و احرار الشام جاده اعزاز- تل رفعت را کنترل کردند. این دستاورد ادامه پیشرویهای جدید را در شمال حلب میسر می کند.
هابون عثمان، سخنگوی نیروهای ypg گفت: به دنبال ورود نیروهای کُرد به شهر تل رفعت تعداد زیادی از مردم استقبال کرده و به نیروهای سوریه دموکرات((متشکل از نیروهای کرد- عرب و مسیحی) پیوسته اند.
منابع کرد گفتند گلوله باران مناطق شمالی سوریه از سوی ترکیه جان تعدادی از نیروهای کُرد را گرفته اما نتوانسته است مانع پیشروی نیروهای یگان های مدافع خلق و نیروهای سوریه دموکرات شود.
  کد مطلب: ۱۰۱۰۲۲  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۷  |  ساعت: ۸ : ۵۵
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14149

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =